Logo

20 Серпня 2018, 17:33

Суд у справі болгарської студентки: свідки загадково зникли

В Івано-Франківську міський суд продовжив розгляд у справі вбиства студентки з Болгарії.

Сьогодні, 20 серпня, на судовому засіданні присутні прокурор, обвинувачуваний Ельдар Астанов, захисник обвинувачуваного Оксана Міськів та перекладач Родчин.

Справу слухає колегія суддів, головує Дмитро Руденко

Сьогодні у зал засідання свідки не з'явилися. Свідки про причини неявки не повідомили, їхні телефони вимкнені.

Крім того, присутні нові адвокати підсудного. Вони уже ознайомились з матеріалами справи.

Прокурор зазначив, що забезпечить явку свідків на наступне засідання. Сам Астанов зауважив, що це на розгляд суду, але сподівається, що суд через це не затягнеться. 

"Спочатку було заявлено 56 свідків, потім - 6, а тепер - 2, сподіваюсь це не затягнеться на 5 років ", - каже Астанов.

Суддя переніс засідання на 10 жовтня 13.00.

Суд також розглянув питання щодо продовження міри запобіжного заходу. Адвокати наполягають, що пройшло уже понад рік часу і потрібні вагоміші докази провини підзахисного, щоб й надалі тримати його під вартою.

Проте, судді прийняли рішення залишити астанова під вартою до 10 жовтня.

Нагадаємо, суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К., а рідні вбитої не мають претензій та не бажають брати участі у судовомук засіданні.

Кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через відсутність перекладача.

Минулого тижня, судове засідання не могло розпочатися близько 2-х годин через відсутність в залі обвинуваченого. Відтак, обвинувачений заявив про намір змінити адвоката.

Повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.

Схожі Новини