Logo
13 Травня 2019, 16:43

Cправа вбивства студентки з Болгарії: у Франківську суд досліджує письмові докази

Сьогодні, 13 травня, в Івано-Франківському міському суді продовжили судове засідання у справі Ельдара Астанова, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки Елі Дішлі.

Справу розглядає колегія суддів - Руденко, Деркач та Хоростіль. На судове засідання з'явився прокурор, підсудний Астанов та його захисники, перекладач, пише Типовий Франківськ.

На попередньому судовому засіданні, яке відбувалося 6 травня, адвокат підозрюваного Розметов подавав клопотання про відвід суддів. Проте його не задовільнили.

На сьогоднішньому засіданні мали допитати свідків сторони обвинувачення, проте вони не прибули, оскільки не перебувають на території Івано-Франківська.

Прокурор відмовляється від допиту зазначених свідків. Пропонує перейти до наступної стадії дослідження письмових доказів. 

Як зазначає прокурор Сергій Боровик, Еля Дішлі навчалася посередньо, не притягувалася до кримінальної відповідальності. На обліку у наркологічному диспансері не числилася і не зверталася.

Захисник перериває прокурора і просить наводити ті докази, які доводять чи не доволять вину Астанова.

«Кожному доказу судді будуть надавати оцінку в нарадчій кімнаті», - відзначив суддя Руденко.

Як зазначив під час судового засідання прокурор Сергій Боровик, при відкритті та дослідженні валізи робилася відеофіксація без перерв. Відеодиск є в матеріалах.

Близько 7-14 днів пройшло від моменту смерті дівчини до часу, коли її знайшли. Валіза пепебувала у воді температурою 0 - 12 градусів.

При дослідженні письмових доказів, повідомляють про численні переломи на тілі дівчини, зокрема переломи 2, 3, 4 ребер, травми суглобів. Мало місце 20-30 фізичних контактів, один з яких був смертельний.

Враховуючи характер черепно-мозкової травми, потерпіла ще якийсь час могла жити і здійснювати самостійні дії. Проте неможливо встановити, який час пройшов від отримання серйозної черепно-мозкової травми до смерті.

Були також травми, що свідчили про те, що потерпілій робили непрямий масаж серця. Експертиза показала, що побої могли бути нанесені дерев‘яною качалкою чи дерев'яною ручкою швабри.

У висновку експертизи зазначається, що дослідження частини нирки, печінки та легені - показало, що тіло зазначений тривалий час перебувало у воді.

Дослідження головного мозку показало, що наявності у тілі трупа хімічних речовин не виявлено.

З приводу відеофіксації, адвокат просить уточнити, яким чином оглядалися речі, яким чином були упаковані та, хто був присутній при огляді речей, якими були індивідуальні ознаки речей.

Як показала експертиза пляшок та фольги, які були вилучені у Астанова за місцем проживання, в них містилися особливо небезпечні наркотичні засоби.

Також в суді стало відомо, що на двох паперових серветках, які були знайдені у селі Незвисько виявлено плями крові групи В, яка може належати, як Елі Дішлі, так і Ельдару Астанову.

На килимі, що вилучений з місця проживання Ельдара, була виявлена пляма бурого кольору, було встановлено, що кров належить людині, і встановлено, що за генетичними ознаками кров збігається з генетичними ознаками крові Елі Дішлі, і не співпадає з генетичними ознаками крові Астанова.

У суді стало відомо, що знаряддям вбивства могла бути дерев‘яна палиця циліндричної форми, яка була знайдена у селі Незвисько за вказівкою свідка Кушніра. За висновками експерта, в результаті контактного досліду було встановлено, що саме це було знаряддям вбивства. Проте адвокати підсудного попросили зазначити прізвище експерта, який проводив експертизу, та зачитати методологію, яка застосовувалася. 

Судові медичні експерти зробили висновок, що було не менше 6-ти контактів цього знаряддя із тілом потерпілої.

Адвокат Розметов просить ці документи прийняти, але не долучати до справи, оскільки їх потрібно ще вивчити.

Колегія суддів, порадившись на місці, прийняла рішення долучити матеріали до справи.

На сьогодні, суд завершив розгляд доказів. Наступне засідання у справі відбудеться 28 травня о 15.00 годині.

Схожі Новини