Logo
18 Листопада 2016, 20:10

Сюди краще не їхати: 10 найгірших доріг Івано-Франківська (ФОТО)

До того, як випав сніг і дороги Івано-Франківська вкрилися більш-менш однорідною біло-сіро-бурою масою, ми проїхали вулицями, про які навіть в безсніжний період автомобілісти згадують із острахом, а іноді – із неприхованою злістю. Ці вулиці не знали ремонту вже давно, хоча зовсім поруч із ними може пролягати справді добротна, відремонтована, асфальтована дорога.

zahalna

Пропонуємо вам свою версію хіт-параду найгірших вулиць Івано-Франківська – справжнього жаху автомобіліста, пише КУРС.

10 місце. Республіканська

Можливо, ця периферійна дорога, схожих на яку в Івано-Франківську багато, і не потрапила б до нашої добірки, якби не один важливий факт.

resp1

На вулиці Республіканській розташований в’їзд до Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1. Раніше – до того, як дорога на цій вулиці стала такою, як стала – автомобілі швидкої допомоги заїжджали на територію лікарні коротшим маршрутом, з вул. Чорновола – одразу на Республіканську.

resp2

Тепер "швидкі" змушені їхати довшим маршрутом, через вулицю Матейка. В повсякденній ситуації такі ями та вибоїни – це просто неприємність, та коли для пацієнта реанімобіля кожна секунда може стати останньою, на цю дорогу починаєш дивитися якось по-іншому.

resp3

resp4

9 місце. Хриплинська та бічні

Саме дорожнє полотно на цій вулиці перебуває ще в більш-менш притомному стані. Проте велика кількість невпорядкованих залізничних переїздів виводять Хриплинську на почесне 9-те місце нашого хіт-параду.

hr1

hr2

hr3

Додало балів вулиці і те, що в межах Івано-Франківська вона потенційно могла б стати доволі значною магістраллю і розвантажити інші вулиці. Наприклад, на вул. Незалежності до цього часу стоїть вказівник, який показує на Хриплинську як на об'їзну в напрямку Надвірної та Рахова. Ще один фактор, який дозволив внести Хриплинську до переліку найгірших вулиць Франківська, – це її бічні вулички: Простора, Токарська та Танкістів. Назва останньої на фоні тутешньої танкодромоподібної дороги взагалі виглядає знущанням над мешканцями.

Вулиця Танкістів:

hr4

Вулиця Простора:

hr5

8 місце. Левинського

Доволі типовий набір для таких вулиць – вибоїни, що плавно переходять в ями, болото, розсипи шутру.

len1

Місцями тут ще можна зустріти залишки асфальту, але інколи він закінчується величезними ямами, де легковому авто неважко залишити колесо.

len3

len4

Особливої уваги на цій вулиці заслуговують старі покришки, розкидані на узбіччі. Одразу навіть важко сказати, яку функцію вони тут виконують – захисну, щоб не заїхати у відкритий люк, чи декоративно-оздоблювальну.

len5

7 місце. Озаркевича

ozark1

Вулиця Озаркевича належить до тих місцевостей Івано-Франківська, де мешканці вже втратили надію на ремонт дорожнього полотна, але вирішили не здаватися і своїми силами, принаймні сяк-так, вирівняти дорогу. На цій вулиці, неподалік історичного центру Івано-Франківська, ями закидують будівельними матеріалами. Виглядає все це так.

ozark2

ozark3

Проте ситуації це кардинально не змінює. Легковиком тут їхати важко.

ozark4

6 місце. Сухомлинського і бічні Вовчинецької

suh1

Так, зараз на вулиці Сухомлинського йде ремонт комунікацій. Так, можливо, після його завершення відремонтують і полотно. Проте станом на зараз ця дорога на БАМі є однією з найгірших в місті. До того ж, судячи із траншей, комунікації тут ремонтували і набагато раніше, проте після цього весь ремонт дороги обмежився закидуванням шутру в траншеї.

suh2

suh3

Залишається сподіватися, що після завершення робіт всі ці гори землі не покинуть лежати тут "до кращих часів". І без того суворому БАМу це навряд чи піде на користь.

suh4

З Сухомлинського, за нашим антирейтингом, 6-те місце ділить збірна команда вулиць району Софіївка. Шансів бути відремонтованими в них небагато – всі ці вулиці є безнадійно другорядними. І якщо в міста з’являться гроші на масштабний капітальний ремонт доріг, то до бічних вулиць Вовчинецької черга, цілком ймовірно, дійде в останній момент. Можна лише здогадуватися про емоції місцевих мешканців, які, розуміючи такі перспективи, змушені щодня їздити та ходити по цих дорогах.

Вулиця Трачів:

suh5

Вулиця Каменярів:

suh6

Вулиця Біла:

suh7

Вулиця Любачівського:

suh8

Вулиця Дучимінської:

suh9

5 місце. Ленкавського – Левицького

Схоже на те, що вулицям Івано-Франківська, які починаються на букву "Л", не пощастило. На більшості із них дороги перебувають в поганому або ж і відверто жахливому стані: вулиці Левинського, Любачівського, Ленкавського, Левицького – це все про ями, болото та падіння в прірву. Додайте сюди ще й розвалені будівлі в районі Ленкавського – Левицького – і картина вимальовується гнітюча.

lev1

Через вибоїни, які нагадують міні-воронки від снарядів, і взагалі може скластися враження, що вулиця Ленкавського розташована десь під Авдіївкою.

lev2

Роман Левицький дивиться на вулицю свого імені із сумом.

lev3

lev4

4 місце. Стуса – 24 серпня

Потенціал у цих двох вулиць доволі непоганий – якщо їх відремонтувати, то вийде чудова окружна дорога довкола Каскаду. Тим більше, за останні роки на вулиці Стуса виросла низка житлових комплексів, і нова гілка маршрутного сполучення тут зовсім не завадить. Зараз на цій вулиці все ще залишається місце для кількох високоповерхівок, тому місто, очевидно, поки не спішить ремонтувати тут дорогу. Як наслідок, мешканці мікрорайону змушені, як і 20 років до цього, щодня їздити розбитою ґрунтівкою.

Вулиця 24 серпня:

stusa1

stusa2

На вулиці Стуса до всього додається ще й болото із будівельного майданчика, винесене вантажівками на дорогу. На фоні добротної відпочинкової зони, яку міська влада нещодавно відкрила на розі цих вулиць, дорожнє полотно створює надзвичайно різкий контраст.

stusa3

stusa4

stusa5

3 місце. Крайківського – Макогона

В Івано-Франківську цей район з недавнього часу відомий через скандал довкола забудови території колишнього асфальтного заводу. Проте для мешканців тутешнього приватного сектору перспектива жити в тіні 16-поверхівок – далеко не єдина проблема.

kraj1

kra12

На вулиці Макогона ми зустріли місцевого мешканця Станіслава, який прибирав вулицю поруч зі своїм подвір’ям. На запитання: "А як же комунальники?" Станіслав лише сумно посміхнувся: "Та де там? Які тут в нас комунальники?"

kraj3

На промисловій вулиці Крайківського ситуація ще сумніша. Аплікації старого асфальту, суцільних багатометрових калюж, ям та болота здатні налякати не лише водія легкового автомобіля, але й фаната джипінгу. Заслужене 3-тє місце.

kraj5

kraj6

kraj7

2 місце. Макуха

mak1

Це край. Навіть важко підібрати слова, щоб описати стан дороги на цій вулиці. Легковим автомобілем їхати сюди страшно – довелося йти пішки, від чого враження лише підсилилися. Адже ось ця місцина на передньому плані – це і є тротуар. Без жартів. Так люди регулярно добираються на роботу.

mak2

Взагалі, пробиратися через цю вулицю нелегко будь-кому. Чи то велосипедисту:

dsc_0380_04703

Чи то мікроавтобусу:

mak3

Чи то фурі:

mak4

Залишки асфальту тут нагадують швидше виступи кам'яної породи на гірській ріці, ніж власне асфальт:

mak5

Це точно була б перемога, якби не вулиця, на якій у жовтні цього року ледве не втопилася вантажівка.

1 місце. Польова

Вже сам знак, прибитий до дерева на початку вулиці, не віщує нічого доброго.

pol1

І чим далі ви йдете вулицею, тим більше усвідомлюєте, що так виглядає ганьба.

pol2

Адже саме цією вулицею щодня їздять десятки, якщо не сотні гостей міста – на Польовій розташований митний пост "Івано-Франківськ-центральний".

pol3

pol4

Зі всього видно, що способів продертися через місцеві трясовини водії спробували чимало, але горбиста місцевість по центру вулиці все ще залишається найкращим варіантом.

pol5

І біда цієї вулиці не лише в самій дорозі чи в її повній відсутності.

pol6

Біда в тому, що кожний метр Польової – це нове випробування для водія. Тут ніколи не знаєш, куди провалишся: в болото, як та фура наприкінці жовтня, чи в один із відкритих люків, які на Польовій подекуди прикриті старими покришками, подекуди – просто зливаються із тутешнім багном.

pol7

pol8

Тому вулиця Польова – це безумовний №1 в нашому списку. Судячи із коментарів у соціальних мережах, їй же вартувало б віддати і приз глядацьких симпатій. На запитання: "Яку дорогу ви вважаєте найгіршою в Івано-Франківську?" автор цих рядків у 80% випадків отримував однозначну відповідь: Польову.

Заради справедливості слід сказати, що до такого стану і вулиця Польова, і всі інші вулиці із цього списку дійшли не за рік і не за кілька років. На деяких із них асфальту не було в принципі, деякі – очікують ремонту ще з часів СРСР. Тому марно сподіватися, що ситуація зміниться в найближчі роки – тим більше, що навіть низка магістральних вулиць Івано-Франківська зараз перебувають не в найкращому стані. Але ж починати відновлювати їх колись таки прийдеться. Вулиці з такими дорогами цивілізоване місто дозволити собі просто не може.

Юрій ПРИСЯЖНЮК, КУРС