Logo
25 Січня 2015, 10:31

"Тепле вело-місто" хоче пересадити на велосипеди більше 40% іванофранківців

У рамках Зимового велодня в Івано-Франківську обговорили велосипедні проекти та ініціативи на найближчий час.

веломісто

«Ми хочемо, щоб Івано-Франківськ став найбільш популярним містом у Центрально-Східній Європі за рівнем використання велосипедів, як засобу пересування», - сказав у вступній промові координатор ініціативи «Тепле вело-місто» Віктор Загреба, пише Курс.

Активісти хочуть, щоб 41% всіх поїздок по місту здійснювалися велосипедом. За словами Загреби, стратегічними напрямками свої роботи активісти «Теплого вело-міста» визначили безпеку, зручність, велокультуру та вело відпочинок.

«Ми хочемо, щоб велосипед сприймався як належне, що має право на існування, як наступний етап еволюції, - відзначив активіст. - Колись по місту їздили на конях, потім пішов громадський транспорт, потім настала автомобільна доба, а після автомобільної настає велосипедна доба».

Цього року у планах «Теплого вело-міста» дослідити, скільки мешканців Івано-Франківська їздять на велосипедах, займатися просвітньою та промоційною роботою, відкрити велошколу та створити велопатрулі з метою навчання велосипедистів-початківців.

Під час обговорення, студенти-медики презентували проект встановлення автостоянок після корпусів Івано-Франківського медичного університету. Наразі з 14 корпусів медунверситету велопарковки облаштовані лише біля трьох.  За дослідженням, яке проводили активісти, 78%  студентів-медиків мають велосипеди, а 68% з них готові ним їздити до університету.

Власнику магазину «MTB Bike» Юрій Літвішко нагадав, що в Івано-Франківську працює безкоштовний прокат велосипедів, який був реалізований в рамках проекту «Тепле місто». «Позичити» велосипеди можна біля кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ».

Також велосипедисти презентували велокарту з потенційним велосипедним  маршрутом 1150 км, а представники «Теплого вело-міста» нагадало, що завдяки їхній наполегливості на вулиці Набережна ім. В. Стефаника облаштують вело доріжку європейського зразка.

 

У рамках обговорення представники Львівської велосипедної асоціації міста поділилися своїм  досвідом облаштування велодоріжок та створення велосипедної інфраструктури.

Схожі Новини