Logo
18 Серпня 2017, 09:20

Топ-5 навчальних закладів Івано-Франківська

На порозі новий навчальний рік, але традиційно влітку освітяни, а в останні роки і громадськість, підбивають підсумки попереднього.

shkolyari

Таблиці, цифри, графіки, проблеми, ремонти. Це все є і завжди буде. А школа не була би школою, якби не давала знання. Власне про якість знань учнів  тепер можна судити   за результатами проходження зовнішнього незалежного оцінювання. На такий рейтинг шкіл і звертають увагу наші краяни, коли відправляють дитину  на навчання, пише Західний кур'єр.

Сьогоднішнім нашим рейтингом загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківська ми завдячуємо результатам цьогорічних випускників шкіл. Бо саме завдяки їхнім знанням основного предмета – української мови і літератури – нам вдалося розкласти топ-5 шкіл Івано-Франківська. І навіть якщо вчорашні школярі додатково готувалися із репетиторами, все одно основу знань вони набирали у стінах своїх навчальних закладів. 397 випускників навчальних закладів міста доказали, що знають українську мову та літературу на високому рівні, а тому під час проходження цьогорічного ЗНО вони набрали від 180 до 200 балів. На жаль, 20 учнів не змогли подолати поріг «склав – не склав», а це означає, що вони отримали менше 100 балів.

За основу підрахунку при оцінюванні навчальних закладів беремо найсвіжіші офіційні дані Українського центру оцінювання якості освіти. Наймасовішим і обов’язковим для всіх випускників був іспит з української мови і літератури. Саме тому він і стає основним показником досягнень шкіл міста. Із 1597 осіб, які взяли участь у тестуванні з української мови і літератури, лише 24,86% отримали результат від 180 до 200 балів. Загалом це 397 учасників тестування, але серед них було ще 17 випускників минулих років, учнів професійно-технічних, вищих навчальних закладів, випускників, які здобували в 2017 році повну загальну середню освіту в навчальних закладах інших держав.

Уже звично рекордно і з величезним відривом першу сходинку нашого рейтингу посідає Українська гімназія №1. 43 випускники гімназії набрали від 180 до 200 балів, а двоє потрапили у шкалу від 160 до 180 балів. Тим не менше у загальноміському заліку досягнень вчорашніх франківських школярів гімназія посідає перше місце також із історії України, математики, біології, географії. Зауважимо, що високий рівень знань у гімназії підтверджує й те, що жоден учасник тестування із цього закладу не потрапив у графу «склав – не склав». Таку високу планку наша гімназія впевнено тримає не лише на регіональному рівні. За результатами ЗНО з української мови та літератури у 2008, 2009 та 2015 роках вона посідала перше місце серед навчальних закладів України.

На другій сходинці – СШ №5 з поглибленим вивченням німецької мови. 40 вчорашніх вихованців цієї школи показали високий результат з української мови і літератури, набравши від 180 до 200 балів. Ця школа завжди користується неабияким попитом серед батьків потенційних першокласників. Тут важливу роль відіграє і рівень знань, і спрямованість навчального закладу на вивчення іноземних мов, а також вдале географічне розташування у центрі міста.

Золотою серединою нашого топу стає гімназія №2. 45,95 відсотка із тих, хто проходив тестування, своїми знаннями довели, що цей навчальний заклад дійсно гідний серед усіх інших шкіл міста бути одним із лідерів. Таку високу планку своїй альма-матері забезпечили 17 із 37 вчорашніх випускників-гімназистів.

СШ №11 з поглибленим вивченням англійської мови впевнено впродовж декількох років поспіль не полишає чільної п’ятірки навчальних закладів міста. Про хорошу базу навчання свідчать постійні високі результати зовнішнього незалежного оцінювання. Цьогоріч 31 учень показав високий результат. Всього ж тестування проходило 73 учні.

Замикає наш рейтинг школа-ліцей №23. 61 випускник цього навчального закладу складав ЗНО з української мови і літератури. І жоден не набрав менше 140 балів. 25 вихованців школи-ліцею показали високі результати, завдяки чому вивели свою школу на п’яту сходинку.

Якщо ж оцінювати досягнення навчальних закладів за результатами так званої шкільної графи – від 1 до 12 балів, то ситуація виглядає дещо іншою.  Чільна п’ятірка залишається тією ж і лідер також незмінний, але деякі перестановки тут відбуваються. Зауважимо, що у кожному із п’яти перерахованих закладів більше половини випускників отримали високі оцінки.

44 вихованці Української гімназії №1 із 45 знають предмети на високому рівні, а тому отримали від 10 до 12 балів. І лише один учень отримав оцінку достатнього рівня від 7 до 9 балів.

На другому місці опиняється школа-ліцей №23. Тут 36 випускників отримали високу відмітку. Далі розташовується СШ №11, у котрій 42 вчорашні одинадцятикласники – серед лідерів. СШ №5 може похвалитися тим, що в них з української мови та літератури високі бали отримали 45 вчорашніх учнів, а в гімназії №2 таких випускників було 20.

Топ — 5 навчальних закладів:

1. Українська гімназія №1 2. СШ №5 3. Гімназія №2 4. СШ №11 5. Школа-ліцей №23