Logo
8 Травня 2015, 15:03

Це чудово, що кожен може побачити у кованих скульптурах щось своє, – Єгор Бавикін (ФОТО)

Сьогодні, 8 травня, в Івано-Франківську відбулося урочисте відкриття кованих скульптур, встановлені вздовж вулиці Шевченка.

6

«Ми намагаємося подарувати ті вироби, які ми робимо і привнести в місто красу та мистецьку вартість. Тому 3 роки назад на фестивалі ми започаткували перший пленер, де запрошені майстри прямо на вулиці роблять перед публікою свої скульптури. Троє ковалів погодилися взяти участь у цьому пленері, наступного року ще двоє. Як результат зараз має 5 кованих скульптур під загальною назвою «Позитив»,– розповів голова ГО «Свято ковалів» Сергій Полуботько.

За його словами, кожен автор вирішував саме як буде розкривати тему у скульптурі, а от пропозиція встановлення скульптур на вулиці Шевченка надійшла від міської влади.

«Такі малі архітектурні форми, подаровані місту нашими друзями-ковалями з різних країн світу, зроблять нашу вулицю Шевченка ще кращою. Це є європейська практика – встановлення на вулицях невеликих кованих скульптур, які несуть певний зміст»,  – каже міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

На відкритті, крім представників влади та організаторів фестивалю «Свято ковалів», був присутній автор однієї із скульптур – мешканець Санкт-Петербурга Єгор Бавикін.

«Це чудово, що жодна із скульптур немає назви. Адже кожен, хто дивиться на них – бачить щось своє. Свою скульптуру я зробив із труби, але намагався працювати так, щоб не було зрозуміло з чого вона зроблена. З`явилася певна форма – ракушки, до якої можна прикласти вухо, а вона щось шепоче”, – розповів автор кованої скульптури, розташованої біля економічного корпусу Прикарпатського університету.

Невдовзі до п’яти вже встановлених кованих скульптур, додадуть ще п’ять, які планують виготовити на цьогорічному пленері, в рамках фестивалю «Свято ковалів-2015».

1

ковані1

2

ковані2

3

4

ковані3

5

7

8

Схожі Новини