Logo

22 Березня 2019, 15:05

Туберкульоз велика соціальна проблема: у Франківську минулоріч померло 14 осіб

В Івано-Франківську відбулася прес-конференція присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та розповіли про лікування та профілактики захворювання.

За словами, начальниці управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради Марії Бойко, епідемія туберкульозу в Україні не є подоленою. Сьогодні хворіють, не тільки дорослі, але діти та підлітки. 

Ця проблема є важливою для медецини і вона несе величезний економічний тягар, інформує Типовий Франківськ

"У 2017-18 роках у місті Івано-Франківську ситуація щодо туберкульозу у нас є напруженою. Основним методом діагностики туберкульозу є флюрографічні дослвдження. І я вдячна міському голові за оновлення обладнання для діагностики",- відзначила Марія Бойко.

Станом на 1 січня під спостереженням лікарів перебувало 107 хворих на туберкульоз мешканців міста.

У 2018 році вперше туберкульоз діагностовано у 88 осіб, захворюваність на 100 тис. населення становить 34,6 випадків проти 34,2 на 100 тис.
нас. за 2017 рік. В основному реєструються випадки туберкульозу легень – 73 пацієнти, решта хворих мають позалегеневі форми туберкульозу.

"Нам важливо працювати разом з соціальними та іншими службами. Ми буде піклуватися про те, щоб обладнання були нові, хороші. Бо коли доходить діло до туберкульозу вже нічого не змінити. Тому важлива реформа, яка відбувається у "Центрі вториної медичної допомоги". Небезпечний дитячий туберкульоз, найбільше у дітей із неблагополчних сімей або дітей сиріт",- зазначив міський голова Руслан Марцінків.

В Івано-Франківську в 2018 році зареєстровано 14 випадків смерті від туберкульозу.

Методи боротьби із туберкульозом: це високоякісна швидка діагностика, виявлення груп ризику, тобто людей, які перебувають у контакті з хворими, та розробка нових ефективних вакцин. 

Також медики створили спеціальні анкети, які будуть поширюватися в лікарнях, поліклініках та школах, де кожна людина може пройти тест, в якому описано симптоми, при яких варто перевіритись на туберкульоз.