Logo
30 Січня 2018, 17:40

"Твій світ, твій всесвіт, твій театр" – Франківський драмтеатр презентував новий стиль (ФОТО)

79-й театральний сезон Франківський драмтеатр розпочав з оновлення свого бренду – нового візуального стилю з новим логотипом і назвою. Сьогодні в театрі провели широку презентацію фірмового стилю, оновленого офіційного сайту, електронної системи бронювання і продажу квитків та рекламної продукції.

4

Директор та художній керівник Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський запевняє, що такого радикального чи сміливого театру, який би зважився на такі експериментальні зміни, немає серед державних драмтеатрів в Україні, пише Курс.

"Потреба у такій презентації назріла давно для нашого театру. В мене є проблема – я максималіст і перфекціоніст, і завжди хочеться, щоб все все було зроблено якомога краще. Через це часто все затягується", – пояснив Держипільський.

Фірмовий візуальний стиль Франківського драмтеатру розробила львівська дизайнерка Ольга Марусин. Вона вже відома завдяки створенню стилю фестивалю Porto Franko. За словами Держипільського, дизайнерці запропонували експериментувати зі стилем і не боятися ламати стереотипи. Крім того, дали завдання рівнятися на світовий контекст, а не на українські театри.

2

"Ми все-таки державний театр, але на сьогоднішній день можемо з впевненістю сказати, що той професійний рівень, який демонструє наш театр, є достатньо сучасним європейським, – зазначає Ростислав Держипільський. – Ми достатньо поїздили по Європі, і не можна так сліпо казати, що там європейський театр, а ми – щось таке і ми не такі. Я завжди кажу, що ми є європейським театром і не повинні калькувати і мавпувати те, що є на Заході. Брати досвід – це однозначно так. Я переконаний, що ми повинні творити Європу і своє неповторне тут".

Дизайнерка розповіла, що для логотипу вибрала модульну структуру, з якою при потребі можна експериментувати та змінювати, головне – залишатися в межах цієї структури.

"В новій концепції основними образами я взяла імпровізацію і коріння. Я так інтерпретувала цей запит на фірмовий стиль сучасного театру, який розвивається", - зазначила Ольга Марусин.

3

Основа логотипу схожа на букву "F" і водночас на українську вишивку. Для сувенірної продукції та для афіш також обрали портрет молодого Івана Франка.

"Якщо йдеться про Івано-Франківськ, то перше, що спадає на думку щодо модульної структури, – це українська вишивка. Вона є досить стабільною, раціональною, підпорядковується жорстким правилам. З другого боку, якщо подивитись на сучасний імпровізаційний театр, то тут структура також є, але вона досить невидима. Я намагалась поєднати ці два фокуси у розробці стилю", – пояснює Ольга Марусин.

1

Держипільський додав, що Франківський драмтеатр завжди вмів дивувати. Тож у цьому сезоні обрали новий слоган Франківського драмтеатру – "Твій світ, твій всесвіт, твій театр".

5

На сьогодні на стадії завершення також розробка нового офіційного сайту театру. Його розробник Роман Прокопишин розповідає, що наразі розробили бета-версію.

Перед собою ставили кілька завдань: підкреслити новий сміливий дизайн, адаптивний для різних мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів), додали багато візуального контенту, оскільки глядач хоче бачити яскраву гарну картинку.

6

Запровадити систему онлайн-бронювання та продажу квитків у театрі планували давно, оскільки вистави цікаві не лише місцевому населенню, глядачі приїжджають й з інших міст. З лютого 2018 року театр вводить в експлуатацію електронну систему "Maestro Ticket System", яка вже успішно працює в 35 театрах. У Києві, наприклад, 60-80% квитків продають онлайн.

З березня планується, що всі квитки будуть онлайн, розповідає директор ТОВ "Маестро Тікет Систем" Олександр Порядченко. Він наголошує, що основна задача такої автоматизації – зручність купівлі квитка для глядача.

Глядачі, які і далі купуватимуть квитки у касі, зможуть самостійно обирати місця в залі, які відображатимуться на моніторі, що буде встановлений там. На вході до театру буде встановлено новітнє обладнання сканування квитків.

Для замовників онлайн-квитків з 9:00 до 20:00 працюватиме кол-центр. Також в онлайн-чаті можна буде отримати відповідь на будь-яке запитання. Квитки можна буде купувати через різні платіжні платформи, як наприклад Приватбанк.

На вході у театр перед виставою квитки можна буде навіть сканувати зі смартфона не роздруковуючи.

7

Репертуар буде складений на три місяці вперед, тому глядачі заздалегідь зможуть планувати відвідування вистав Франківського драмтеатру.

"Я вважаю, що театр може відбуватися лише від співіснування і співжиття двох компонентів – акторів на сцені і глядачів у залі. Все, що робиться в театрі, має робитися для глядачів", – підсумував Ростислав Держипільський.