Logo
11 Грудня 2019, 11:20
Теги: ремонт

У 2020 році на Прикарпатті візьмуться за ремонт автошляху Н-09

Влада очікує, що майже 70 млрд гривень на ремонт трас надійдуть в Дорожній фонд завдяки доходам від акцизів з палива та автомобілів, а також ввізних мит та міжнародних інвесторів. Але долар при цьому повинен коштувати 28,2 гривень.

Стан українських доріг вже давно стало притчею во язицех: ще жодному уряду не вдалося зробити так, щоб громадяни могли сказати, що дороги в їх країні хоча б в задовільному стані, пише ДЕПО.юа.Ще в квітні 2019 рік Кабінет міністрів Володимира Гройсмана відзвітував про те, що вони встигли відремонтувати ніж 6800 км, а нові міністри Кабміну Гончарука вже обіцяють модернізувати 24 тисяч км шляхів за майбутні п'ять років. Чи вдасться їм реалізувати ці амбітні плани, покаже час. Однак поки ж вони навіть не можуть спрогнозувати, скільки грошей надійде до Державного дорожнього фонду у 2020 році.

Багато грошей

У 2020 році уряд планує направити рекордний обсяг фінансування в дорожню галузь - 74,4 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури.

Зокрема, до Державного дорожнього фонду має надійти 69,7 млрд грн. З 2020 року його наповнюватимуть вже 100% акцизів з палива та автомобілів, а також ввізного мита на нафтопродукти, машини і шини. Нагадаємо, що в 2018 році в фонд надходило 50% акцизів, а в 2018-м - 75%. Крім того, 4,7 млрд грн заплановано залучити від міжнародних донорів.

У міністерстві уточнюють, що сума, яка повинна надійти до фонду, може коригуватися, оскільки вона залежить від коливань курсу гривні до іноземних валют. Прогноз в розмірі 69,7 млрд грн розрахований з урахуванням курсу гривні до долара на рівні 28,2 грн за $ 1.

Крім того, додатковим джерелом наповнення фонду будуть штрафи за недотримання габаритно-вагових норм. Правда, в уряді поки не знають, яка саме сума надійде по цьому каналу.

В цілому кошти дорожнього фонду у 2020 році заплановано направити на:

розвиток мережі і утримання автодоріг загального користування державного значення - 38,0 млрд грн;

будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам) - 22,2 млрд грн;

заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху - 3,2 млрд грн;

виплати за боргами, залученими під державні гарантії на розвиток доріг - 6,3 млрд грн.

У той же час попередній міністр інфраструктури Володимир Омелян в одному зі своїх постів в Facebook, звертаючись до президента Зеленському та Кабміну, вказував , що спочатку пропонувалося закласти в проект держбюджету на наступний рік суму побільше.

"На жаль, цифри не такі оптимістичні, як нам хотілося. На відміну від нашої пропозиції передбачити 100% акцизу з палива на ремонт доріг з 2020 року, що, за нашими підрахунками, має скласти мінімум 75 млрд грн, в проекті бюджету передбачено лише 69 , 7 млрд грн, - написав він у соцмережі. - Ви повинні будувати 10-15 тисяч км на рік, щоб бути краще нас і не стати пустодзвонами! а для цього на наступний рік потрібно мінімум 85 млрд грн, а ще краще 150 млрд грн тільки на дороги! і строгий контроль, щоб не крали ... Сподіваюся, що парламент і ви це розумієте, тому кінцева версія бюджету буде без такого epic fail ".

Разом з тим, в недавньому інтерв'ю Delo.ua новий міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив , що оцінка надходжень до Державного дорожнього фонду знижена через зміцнення гривні. "Адже фонд наповнюється в тому числі за рахунок акцизів з імпортованого палива. Але знову-таки треба судити за результатами. Ми бачимо, що з року в рік план надходжень до фонду перевиконується. Тому не виключено, що буде і 75 млрд грн, і більше ", - заявив він.

За його словами, в 2020 році в першу чергу уряд планує зайнятися ремонтом таких доріг, як Дніпро - Миколаїв (через Кривий Ріг), Олександрівка - Кропивницький - Миколаїв, Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка, Чугуїв - Мілове (через Старобільськ), Мукачево - Львів на ділянці між Мукачево та Івано-Франківському, Київ - Знам'янка.

Зазначимо, що це дорога Автошлях Н 09 — автомобільний шлях національного значення на території України. 

Мукачеве — Рахів — Богородчани — Івано-Франківськ — Рогатин — Бібрка — Львів — 423,6 км.

 

Схожі Новини