Logo

2 Квітня 2019, 13:01

"У блакитному": Франківськ долучився до дня поширення інформації про аутизм

Сьогодні, 2 квітня, під гаслом "У блакитному" Івано-Франківськ долучається до відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму.

Про це йшлося під час прес-конференція щодо відзначення дня поширення інформації про аутизм, пише Типовий Франківськ.

Щороку 2 квітня, відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм, який спрямований на підвищення обізнаності та толерантності сусіпільства до людей з аутизмом.

"Проблема аутизму є серйозною. Суспільству важко сприймати таких малюків. Це особливі діти, які потребують нашої любові, опіки. Цей день не присвячений жалості. Важливо, щоб допомога не була присвячена якомусь одному дню", - наголошує начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко.

Відтак Марія Бойко додає, у місті розробили буклети, який присвячений Всесвітньому дню поширення інформації про аутизм. Також в ньому є коротка інформація про хворобу. Він зроблений у блакитному кольорі, що є символом цього дня. 

"Хочу сказати, що в Івано-Франківську є близько 30 таких родин. Втім ця проблема є значно ширша. З вересня ми запропонуємо зробити на базі відпочинкового центру табір  "Лімниця" з семінарами та відпочиноком для батьків, які мають малюків з аутизмом. Я низько вклоняюся батькам, які піклуються про своїх таких особливих дітей, адже це важко. Ми завжди готові підтримати батьків, родини", - коментує міський голова Руслан Марцінків.

На прес-конференції зауважили, що важливу роль відіграє психологічна підтримка сімей, в яких є діти з аутизмом. Адже окрім проблем пов'язаних з доглядом за такою дитиною вони ще й переживають психологічні проблеми внаслідок частої відсутності емоційної прив'язаності такої дитини до своїх близьких. Тож консультація для матерів, батьків, братів та сестер дітей з аутизмом є не менш важливою, аніж саме лікування дитини.

Цьогоріч у рамках відзначення дня у медичних закладах міста відбувуся флеш-моб «Одягнисявблакитне». Сьогодін в усіх міських поліклініках читатимуть лекції про аутизм для медичних працівників.

Також у міській дитячій клінічній лікарні відбудуться лекції з батьками "Аутизм – це інший спосіб життя" та "Як розпізнати аутизм у дитини".  В міській дитячій поліклініці - заняття в Школі молодих матерів на тему "Як розпізнати аутизм у дитини". У міській дитячій стоматологічній поліклініці – оздоровлення ротової порожнини маленьким пацієнтам.

Також у Івано-Франківську, біля готелю "Надія", о 17.00 відбудеться акція "Франківськублакитному" – "Вдягайся у блакитне і приходь".

Довідково:

Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя. Відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм було започатковано 18 грудня 2007 року Організацією Об'єднаних Націй.