Logo

18 Жовтня 2018, 12:50

У Франківську мешканці "Пасажу Єгера" б'ють на сполох через можливе знесення будинку

В Івано-Франківську продовжує руйнуватись пам'ятка архітектури. Частина мешканців цього будинку проти його зносу,  а частина - за і вже готові відселятися.

"Якщо вони знищать «Пасаж Єгера», — вони знищать місто", - каже мешканка будинку Світлана.

За її словами, вона роками зверталася до різних інстанцій міста, щоб відремонтувати будинок і погоджувалась на співфінансування, але їй приходили лише відписки.

Взимку в будинку провалились сходи, була створена робоча група, замовлена експертиза. Влітку, коли провалився балкон і загинула жінка, яка понад 20 років боролась за збереження будинку, почали ширитись чутки про знесення будинку.

"Вона поки жила - тримала той будинок. Коли загинула Ніна, одна з бабок вкрала папку з документами на будинок, які збирала Ніна і ця папка зараз в міській раді. Там кримінал з усіма їх відписками. А згідно з законом немає терміну давності для знищення пам'яток архітектури", - відзначила пані Світлана.

В Івано-Франківську щодо цієї проблеми зібрали спеціальну комісію у заступника міського голови Миколи Вітенка. Місто замовило експертизу у Діпромісто.

Представник Діпромісто Володимир Кочмар зазначив, що на сьогодні повністю зробили обстеження будинку, розділили три блоки і порахували фізичний знос. Наразі стан будинку - незадовільний - 52,8 %.

"В найгіршому стані 3 блок, де був обвал і той, що виходить на вул. Січових Стрільців, та 2 блок, де був кінотеатр. Поблоково в найгіршому стані фундаменти, які мають знос 62-58%, стіни внутрішні 48% зношення. Це означає, що в будь-який момент стіни можуть обвалитись - "ветхий" стан будівлі. Частина даху усіх блоків була відремонтована, частина залишилась. Також в поганому стані каналізація та балкони", - каже В.Кочмар.

Загалом за словами експерта, у першому блоці можна робити підсилення фундаменту та ремонт даху і конструкції проїзду, на третьому блоці гірша справа, бо немає підвалів та доступів адже є просідання, де обвал. Єдина можливість укріплення фундаментів - ін'єкціями, які зараз робити не зможуть.

Наступним етапом фахівці будуть вживати заходів, щоб припинити руйнування будівлі. Будуть зроблені розрахунки вартості робіт, які потрібно виконати першочергово.

Мешканці обурились, зазначивши, що в них є документи, в яких зазначено, що будівля зношена на 57 відсотків, а зараз говорять про 52.

Основні висновки Діпромісто та попередня вартість робіт будуть озвучені всередині листопада, другий етап - роботи з фасадом. Заступник міського голови відзначив, що міська рада за збереження будинку і тому витрати на проектно-організаційні роботи взяла повністю на себе.

Схожі Новини