Logo

23 Січня 2019, 18:58

У Франківську організували виставку світлин дітей із синдромом Дауна (фото)

Сьогодні, 23 січня, в Івано-Франківьку у фортечній галереї «Бастіон» відбувся соціальний благодійний фотопроект «Дотик сонечок».

Ініціаторами проекту є Асоціація батьків дітей з синдромом Дауна, інформує кореспондент «Типового Франківська».

У фотопроекті «Дотик сонечок» взяли участь шість діток-«сонечок» та їхні батьки.

Франківчанка Марічка Ворох, ініціаторка та організаторка фотопроекту розповіла, що для неї все розпочалось із вінницького проекту «Планета сонячних зайчиків». Його створили для соціалізації дітей із синдромом Дауна. Туди жінку із сином Ростиславом, майбутнім ведучим, запросили колеги-журналісти. Згодом «Планета сонячних зайчиків» почала їздити із презентаціями до різних міст України.

Організувати власну фотовиставку в Івано-Франківську вирішили, щоб познайомитись із дітками-«сонечками» міста, дізнатись, чим їм можна допомогти.

«Коли до нас на фотовиставку прийшла мама із шести- чи семимісячним Дем’янчиком, ми були неймовірно раді. І побачили, що такі заходи батькам дійсно потрібні. Як всім нам потрібно піти на каву й поспілкуватися, так і їм - познайомитись між собою, підтримати одне одного, » - каже жінка.

Допомогти з організацією фотовиставки у Франківську зголосилися Катерина Мельничук та Марися Томашевська.

Катерина Мельничук, учасниця ГО «Рада Ерудованих Молодих Аристократів», зазначає, що займається схожими проектами тільки завдяки тому, що є підтримка і першочергове джерело – діти-«сонечка». І каже, що людям є чому в них повчитись.

«Не важливо, чим вони хворі. Насправді вони не є хворі, вони просто щасливі та відкриті», - зауважив син ініціаторки Ростислав Ворох.

Допомогти із фотозйомкою вирішили фотограф Сергій Бобик, який працює з дітьми-«сонечками» вперше, та студія «Веранда» і фотохудожники Наталія і Вадим Липко, що вже мали досвід роботи із такими дітьми.

На заході виступили начальниця Управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко та провідний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Підвербецька.

Схожі Новини