В Івано-Франківську відбулася презентація історій Ukraïner.
"Школа монтажу Ukraїner" тривала п'ять днів, впродовж яких учасники вчилися монтувати відеосюжет та представляти історії. Пише Типовий Франківськ.
Учасниками школи могли бути всі бажаючі, але необхідним було знання базових навичок відео-монтажу. Спеціальних професійних вимог не було.
Організаторами мастер-класу виступили Микола Носок, режисер Ukraїner, Люда Кучер, яка займалась огранізацією групи, керувала поточними процесами, Каріна Пілюгіна, яка займалася сценарною майстерністю та Павло Пашко, відеограф.
"Ми намагалися розказати, як ми робимо відео людям, яким це може бути цікаво. Наша робота була дуже інтенсивною, говорили про кіно, дивилися кіно. І дуже багато говорили про монтаж, про звук, про написання сценарію. І безумовно практикувалися. Кожен з учасників представить і трішки розкаже про історію, яку він монтував, про свого героя", - розповів Микола Носок, режисер проекту.
Герої відеоробіт найперше надихають робити щось самотужки, брати відповідальність і діяти, незважаючи на зраду довкола. Історії дуже різні: і про молодь, і про людей які починали свій бізнес з нуля після воєнного конфлікту на Донбасі, про людей, які розвивають Львів, розвивають скляну промисловість, взагалі змінюють простори.
"Ми чергували теоретичну частину і практичну, розказували про сценарну майстерність. Кожен з учасників під менторством вибудовував власну історію про героя, якого він отримав. Шляхом жеребкування вони витягали із торби папірці з написом яка у них буде історія і працювали над нею. Матеріал був заздалегідь відзнятий під час нашої експедиції влітку і восени Галичиною. Такий захід ми проводили вперше, і нам дуже сподобалось, результат класний. Ми раді, якщо це допоможе людям робити документальні історії, готові і можемо продовжувати", - зазначила Каріна Пілюгіна.
Детальніше в сюжеті UA.КАРПАТИ.