Logo
14 Березня 2019, 17:55

У Франківській ЦМКЛ проводять операції на відкритому серці

Сьогодні, 14 березня, у Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відбулася прес-конференція щодо проведених операцій на відкритому серці.

У заході взяли участь головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк, кардіохірург Тарас Гудзенко, міський голова Руслан Марцінків та начальник управління охорони здоров'я Марія Бойко

«Завдяки команді лікарів закладу за останні чотири роки ми зробили значний прогрес в кардіохірургії», - розповів головний лікар.

Тарас Масляк зазначає, схожі операції лікарня проводила з 2016 року, загалом - це близько 100 операцій.

«Після того, як ми почали співпрацю з інститутом Амосова та запросили до лікарні Тараса Гудзенка провідного хірурга, за два тижні зроблено 12 операцій», - додає головний лікар.

Кардіохірург Тарас Гудзенко подякував за довіру та можливіть робити операції на відкритому серці.

«Сьогодні пацієнти не змушені чекати на фахівців з Києва. Адже лікарня може проводити операції на клапані серця, реконструктивні операції. Тому будемо продовжувати розпочате і нарощуватимемо потенціал», - розповідає кардіохірург.

Фахівці зазначають, Тарас Гудзенко за два роки повинен підготувати двох або трьох самостійних кардіохірургів, які зможуть самотужки робити операції. Планують проводити в рік близько 120 операцій.

«Незважаючи на малі зарплати, я не розголошуватиму таємницю, як ми втримуємо фахівців», - додав головний лікар ЦМКЛ.

Ціни на операції є доступними для пересічних громадян.

За словами Тараса Масляка, собівартість таких операцій 33 - 45 тисяч гривень. Втім фахівці додають, що є операції, які потребують великих інвестицій в обладнання.

«До викликів сьогодення потрібно бути готовими, зокрема мати апаратуру та підготовлених фахівців, адже від серцевих хворіб помирає найбільше людей. Деякі міста можуть тільки мріяти про можливість робити операції на відкритому серці. Тому ми дуже раді розвитку франківської медицини і можливості проведення схожих операцій», - зазначив міський голова Руслан Марцінків.