Logo
25 Квітня 2019, 13:30
Теги: бренд, лого

У Франківську депутати затвердили логотип міста

25 квітня на засіданні 25 чергової сесії Івано-Франківської міської ради прийняли рішення про завтердження бренду міста.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував прийняти його, як за основу з подальшим опрацюванням, пише Типовий Франківськ.

"Нашому місту потрібний якісний та впізнаваний бренд, щоб бути конкурентами у боротьбі за туриста. Оцей хрестик, який у нас є він на жаль є не читабельним та впізнаваним. Точніше не ефективним логотипом і він не здатний розкрити всю суть міста та привернути до міста увагу",- відзначив депутат Іван Гарасимко.

 

Тема бренду Франківська обговорюється вже давно. В травні 2018 року конкурсна комісія оголосила конкурс на розробку дизайну бренда Івано-Франківська. Серед запропонованих варіантів було обрано 6 найбільш цікавих. Саме з них 20 вересня 2018 року визначили переможця - Ігоря Гуцуляка.

 

"Ми не можемо затвердити такий проект, який би влаштував усіх громадян. Спеціалісти розробляли не один проект бренду. Це не означає, що сьогоднійшній логотип є кінцевим, який лишиться на сотні років. Якщо є бажання запропонувати інший логотип, то ми готові розглянути",- каже Гарасимко.

Міський голова затвердив винести питання на обговорення громадськості.

Довідково:

В основі логотипного знаку – проекція (вигляд зверху) Ратуші. Кольорову гаму складають червоний і чорний та їхні відтінки.

Також на логотипі можна помітити основні символи ідентифікації міста – Міська Ратуша, Станіславська фортеця (Бастіон), Галка (герб Івано-Франківська), перо для каліграфії та географічне розташування міста (екологічно чиста місцевість у передгір’ї українських Карпат).

Співавтор дизайну бренду Ігор Гуцуляк запропонував варіанти використання символів у рекламі, друкованій і сувенірній продукції, і навіть для авіаліній. Базовий логотип подається українською мовою. При використанні інших мовних версій графічний напис перекладається на слоган. Головна тема – «Івано-Франківськ – місто для життя».