Logo
17 Квітня 2019, 11:48

У Франківську добровольці отримуватимуть безкоштовне медичне обслуговування

Сьогодні підписали тристоронній меморандум про співпрацю між Івано-Франківською міською радою, ГО «Добровольчий Український Корпус» та Центральною міською клінічною лікарнею.

Відтепер добровольці отримуватимуть фахове й безкоштовне медичне обслуговування. Усі фінансові витрати бере на себе місто, інформують у прес-службі міського голови, пише Типовий Франківськ.

Більше року тому аналогічну угоду підписали з Асоціацією воїнів АТО. За минулий рік з міського бюджету виділили понад півмільйона гривень на стаціонарне та амбулаторне учасників бойових дій.

«Справа в тім, що не всі наші учасники бойових дій служили в регулярних частинах. Але на міському та обласному рівні ми визнали добровольців і 150 осіб отримали відповідні посвідчення. Тепер хлопці матимуть змогу отримувати медичну допомогу в ЦМКЛ», – прокоментував міський голова Руслан Марцінків.

Він також підкреслив, що вкрай важливим питанням є визнання добровольців і на державному рівні, бо повноваження міста часто обмежені. «Все, що громада має найкраще в медицині, доступне для учасників війни!» – резюмував він.

Віталій Тихенький, керівник відділу соціальної допомоги бійцям ДУК розповів, що лише в місті зараз налічується 20 поранених добровольців, а в області таких – понад сім десятків. Вони лікуються в різних містах України, їх постійно переводять. Представники ДУК постійно домовляються з волонтерами, активістами і так лікують своїх «братів по зброї», збирають кошти всією країною. А цей меморандум вирішить багато проблем, адже хлопці будуть лікуватись вдома й на одному місці, без постійних переведень з лікарні в лікарню. А головне – буде належне фінансування.

«Нехай краще кошти, виділені на 150 осіб, врятують життя одного, тяжко пораненого, але він не буде поневірятись лікарнями», – підкреслив Віталій. Він зауважив, що добровольці неодноразово звертались в ЦМКЛ й отримали якісне лікування. Адже у закладі є все потрібне обладнання та кваліфіковані спеціалісти. Бо ж після лікування на бійців чекає ще й довга реабілітація.

«Ми вдячні за довіру ЦМКЛ, що ми можемо опікуватися нашими героями. В нас є досвід роботи з учасниками бойових дій, спеціалісти закладу не раз були на фронті. Ми пропонуємо комплексне лікування: від діагностики до реабілітації. Особливо це стосується поранених», – заявив головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк.

Варто нагадати, що в усіх територіальних поліклініках міста працює «єдине вікно» для позачергового обслуговування учасників АТО, здійснюється пільгове забезпечення ліками, встановлено інформаційне табло. Стаціонарна допомога учасникам АТО та членам їх сімей надається не лише в ЦМКЛ, але і в МКЛ №1, де для них обладнані окремі палати.