У Франківську ховають рештки 134 жертви закатованих НКВС

В Івано-Франківську відбувається перепоховання останків, знайдених під час розкопок на вулиці Ленкавського в Івано-Франківську.

Нагадаємо, 14 серпня минулого року було виявлено 134 скелетованих трупи. З них 70 – це особи чоловічої статі, 53 – жіночої.

Для дев’яти скелетів стать не встановлена через пошкодження кісток черепів.

Сьогодні в Дем’яновому Лазі проходить перепоховання цих жертв.

Як стало відомо після експертизи, смерть людей наступала від вогнепальних поранень голови з пошкодженням головного мозку та масивних пошкоджень голови, основи черепа та травматичного пошкодження головного мозку. Більшість в’язнів привезені з тюрми НКВС міста Станіслава, що знаходилась на вулиці Бєлінського, тепер Сахарова.

На останках збереглися сліди одягу та взуття. Серед жертв була й жінка віком понад 60 років та дитина приблизно 8-10 річного віку, що дає можливість говорити про те, що це був геноцид.

Однією із жертв масового поховання, ймовірно був священик УГКЦ Степан Цибух, родом з села Острів, Галицького району. Адже серед масового поховання знайдено енколпіон – складний нагрудний хрест.

Про жорстокість, за словами експерта, свідчить те, що серед останків був знайдений череп жінки, приблизно 80-річного віку, який уже був без зубів. Проте, за результатами експертизи, встановлено, що в цю жінку стріляли тричі, хоча померла вона й від першого пострілу.

За час праці у меморіалі, каже експерт, це вже 83-тя експертиза.

Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram.

334 1

Залишити Коментар