Logo
18 Квітня 2019, 12:25

У Франківську лише 19 депутатів міської ради особисто проводять прийом громадян

Сьогодні, 18 квітня, у Івано-Франківську відбулась прес-конференція по моніторингу виконання депутатами Івано-Франківської міської ради своїх обов'язків.

Впродовж останніх 9-ти місяців ГО "Центр політичних студій" відвідували прийоми громадян депутатів Івано-Франківської міської ради, експерти перевіряли депутатів на відповідальність перед своїми виборцями, пише Типовий Франківськ.

"За 9 місців ми перевірили майже всіх депутатів Франківської міської ради. Не вдалось побувати лише в Івана Пуйди, Віктора Синишина та Сергія Палійчука, тому що депутати змінювали час свого прийому, і, відповідно, нам не вдалось зі знімальною групою прийти до приймальні",- говорить експерт проекту Михайло Джогола.

За словами керівника проекту Віталія Світлика, депутати значно активніше почали проводити власні прийоми після того, як почали системно знімати передачу.

"Ми знімали такі відео протягом трьох останніх років. Спершу робили це власними силами і раз на квартал здійснювали відеорейди. Тоді рідко можна було застати депутатів у приймальнях. Але тепер можна їх застати там", - відзначає Світлик.

Загалом з 39-ти депутатів, яких перевірили у Центрі Політичних Студій, 15 депутатів не застали на прийомі, 5 депутатів на прийоми громадян відправляють своїх помічників, 19 депутатів проводять прийоми особисто.

"Кількох депутатів ми відвідували повторно - через певний час після того, як не застали їх у приймальні. У нас є практика повторення громадських прийомів. Наприклад, застали у приймальні Віталія Мерінова та Сергія Гаєвського з УКРОПу”, - наголошує Михайло Джогола.

На депутатських прийомах були відсутні: Петро Гавриш зі “Свободи”, Ігор Корсун та Олександра Федорук з “Об’єднання “Самопоміч”, Микола Ковальчук та Степан Руднянин із “Солідарності”, Руслан Терешко з “Батьківщини”, позафракційний депутат Ігор Саварин.

Керівник фракції ВО “Свобода” Роман Онуфріїв особисто прийом не проводить - звернення до депутата можна залишити в партійній приймальні. Що саме цікаве, це є порушенням закону, оскільки прийом депутат повинен проводити особисто і не рідше, як раз на місяць. Більшість депутатів цього уникає і проводить прийоми за допомогою своїх помічників.Так у приймальнях вдалось застати помічників Петра Греченюка та Ірини Кулинич з “Самопомочі”, Володимира Кушніра, Володимира Фецича та Петра Шкутяка з “Солідарності”.

"Ми розробили проекти рішень щодо впровадження електронної фіксації результатів проведених прийомів громадян. І даний проект рішень ми будемо роздавати всім фракціями Івано-Франківської міської ради. Депутатам запропонували проект фіксування документів в електроному зверненні громадян та відзначати стан їх виконання. Це підвищить відповідальність депутатів перед виборцями, також це допоможе їм звітувати перед громадою та зробити діяльність ще прозорішою",- зазначає Світлик.