Logo
16 Квітня 2019, 16:05

Міністр освіти і науки: Прикарпаттю виділили 24 мільйони для вбиралень у сільських школах

Сьогодні, 16 квітня, Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич з робочим візитом завітала до Івано-Франківська.

В обласному інституті післядипломної освіти міністерка зустрілася з тренерами Нової Української Школи. В спеціально облаштованому кабінеті інституту вона зазначила, що впродовж останніх років уряд, відповідною субвенцією на підвищення кваліфікації вчителів дав можливість покращувати і матеріально-технічну базу інститутів післядипломної освіти, пише Типовий Франківськ.

"І ви бачите наслідки цього", - звернула увагу Лілія Гриневич.

"Ми чудово розуміємо, що усі реформи освіти повністю в руках вчителя в першу чергу. Ми можемо зробити хороший сучасний стандарт освіти, можемо і дообладнати школи, але від того як вчитель реалізує все це на місцях, коли заходить до класу, насправді все залежить. Інститут післядипломної освіти – це є основне місце зараз, де вчителі проходять підвищення кваліфікації, і для нас було дуже важливо, щоб тут вчителі побачили справжнє сучасне обладнання і щоб вчителі з сучасними методиками могли реалізовувати навчальний процес. І тому інститут повинен все це мати", - каже Міністр освіти та науки.

Цьогоріч на підвищення кваліфікації вчителів та придбання обладнання в класи виділили 1 мільярд 200 тисяч гривень.

"Зараз я хочу чітко заявити про те, що на даний момент усі вчителі, які будуть у вересні 2019 року брати класи за програмою і новим стандартом Нової Української Школи в першому класі – пройшли вже підвищення кваліфікації. Тобто вони вже до цього готові. Знову всі перші класи отримають обладнання відповідно як і минулого року. Так само будуть кошти на підвищення кваліфікації вчителів. В загальному це становить понад 1 мільярд 200 тисяч гривень. Але цьогоріч ми також інвестуємо в інші додаткові субвенції, які мають вплинути не тільки на НУШ, але й вцілому на всі класи", - розповіла Гриневич.

На підключення та покращення якості Інтернету в школах виділили 1 мільярд 700 мільйонів гривень.

"Ми продовжуємо забезпечувати кабінетами фізики хімії біології, оскільки для нас дуже важливо підняти якість природничої освіти. Але ми також створюємо умови для інтернетизації освіти, підключення до хорошого інтернету усіх шкіл. Цього року виділений на це 1 мільярд 700 мільйонів гривень в Україні на підключення і покращення якості інтернету. І ще 300 мільйонів для комп’ютерів там де їх немає. Ми продовжуємо програму шкільних автобусів", - повідомила Лілія Гриневич.

Щодо болючого питання дитячих вбиралень у школах, міністерка повідомила, що започаткована програма "Гідність дитини". 

"Хочемо нарешті разом з органами місцевого самоврядування припинити це ганебне явище коли не задовільняються в школах базові потреби дитини. Тому започаткована програма «Гідність дитини». Ця програма має на меті повністю облаштувати теплі вбиральні у наших навчальних закладах. Наприклад, для Івано-Франківської області з цієї субвенції виділяється 24 мільйони саме для тих шкіл, де немає сьогодні теплих вбиралень. Діти ж практично пів року знаходяться в стані стресу, коли ти мусиш іти на вулицю в холодну погоду. Спільно з міністерством регіонального розвитку запропонували типові проекти як можна вирішити це питання для того щоб вони були і архітектурно сумісні з приміщенням шкіл в залежності від кількості учнів у цих школах і яким чином технологічно взагалі може бути можливим облаштування таких вбиралень", - зазначає Гриневич.