Logo
17 Березня 2019, 15:30

У Франківську молодь безкоштовно навчатимуть рятувати життя інших

Днями в Івано-Франківську рятувальники Управління ДСНС в області взяли участь у презентації соціально-просвітницького проекту "LifeCamp".

"LifeCamp" – це перша спроба в Україні безкоштовно навчати цивільне населення наданню першої невідкладної допомоги у будь-якій надзвичайній ситуації.

Як повідомляє Управління ДСНС області, в рамках проекту буде відбуватися навчання в центрі екстреної медицини в Управлінні ДСНС України в області, частково це будуть консультації Патрульної поліції і Муніципальної варти щодо проведення різних публічних масових заходів, наприклад, правильно вивести людей із зони конфлікту, надати допомогу, викликати відповідні служби.

Метою даного проекту є ознайомлення учнівської та студентської молоді з військовими програмами навчання, волонтерською діяльністю, можливістю участі в житті громади в питаннях цивільного захисту, ліквідації стихійних лих, пошуковій діяльності та порятунку цивільного населення, запрошення до студентського волонтерського руху студентів вищих навчальних закладів Івано-Франківська, професійно-технічних училищ і вищих професійно-технічних училищ, учнів загальноосвітніх шкіл Івано-Франківська та області.

Учасниками програми можуть бути особи віком від 14 до 35 років, основна увага у виборі учасника приділятиметься старшокласникам загальноосвітніх закладів освіти та студенству. Вони повинні навчитися швидко реагувати на будь-які надзвичайні ситуації в місті, на воді, в горах, мати навики поводження з туристичним спорядженням та спорядженням для альпінізму; застосовувати особисті медичні аптечки, орієнтуватися на місцевості, як вдень, так і вночі, переміщатися на великі відстані з повноцінним екіпіруванням, вміти транспортувати потерпілих чи їх супроводжувати до місця передачі працівника екстреної медичної служби та рятувальників.

Рятувальники, у свою чергу, залучатимуть волонтерів до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності з метою зменшення кількості пожеж та інших надзвичайних подій, травмування та загибелі людей на них.