Logo
27 Травня 2019, 11:25
Теги: мурали

У Франківську на фасаді будинку з'явився мурал "Спільні межі"

Cьогодні, 27 травня, в Івано-Франківську, на вулиці Франка, відбулося відкриття нового муралу "Спільні межі".

Проект реалізували за фінансової підтримки ґрантової програми Urban Space 100 і програми "Малі Ґранти Теплого Міста", а також технічно-матеріальної допомоги студії VisArt Decor, пише Типовий Франківськ.

Організатори кажуть, проект був задуманий ще в 2018 році, саме в цьому дворі проходив воркшоп. Він яскравий тому, що його мета - привернути увагу мешканців міста.

"Ідея проста: якщо кожен долучається хоча би маленькою частинкою до чогось такого, вони неодміно виграють", - каже один із організаторів.

Мешканці будинку кажуть, що, якщо порівняти, що було з будинком до того, то зараз він став живішим. Ідея їх визрівала давно, і вони сподіваються, що ця ідея перший крок.

За словами мешканця-ініціатора, вони хочуть залучити ще 20 будинків для такої ідеї. Щоб мешканці та гості міста могли гуляти не тільки Стометрівкою, але і розглядати мурали на старих австрійських будинках.

"Ця ініціатива дуже приємна. Наш двір тепер ожив. Ми хочемо, щоб мерія і влада підтримала нас",- каже мешканець будинку Орест.

Ідея муралу виникла в ініціаторів, але вже малюнок виконували художники. Художники кажуть, що ініціатори хотіли оживити свій двір чимось незвичайним.

"Ми зобразили домашній затишок, тварин, меблі, подвір'я - це все говорить про домашній комфорт. Ескіз робили три місяці, але сама реалізація малюнку пройшла протягом семи днів. Головна ідея - показати жителям, що можна міняти середовище самим. Ніж чекати, що щось зробить влада. Потрібно не закриватись межами комфорту дому, а ставитись до своїх дворів як частини домівки, - розповідає художник мауралу Віталій Грех.

Організатори кажуть, що це перший найбільший мурал в Івано-Франківську. Його загальна вартість - 55 тисяч гривень.