Logo
4 Травня 2018, 21:06

У Франківську офіційно стартував міжнародний фестиваль "Карпатський простір"

В Івано-Франківську стартував ІІІ Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian Space-2018». Сьогодні на площі Івана Франка під відкритим небом відбулось урочисте відкриття фестивалю. Проходитиме фест протягом трьох днів 4, 5 та 6 травня за окремою програмою.
"Сьогодні наш фестиваль нічим не відрізняється від минулих, хіба кількість учасників, гостей. Крім того, ми мали можливість поспілкуватися з освітянами", - каже голова ІФ ОДА Олег Гончарук. 
Відкриття фестивалю розпочали Гімном України у виконанні академічно-симфонічного оркестру України. Президент фестивалю Богдан Струтинський подякував усім, хто прийшов на відкриття, подякував Володимиру Сіренку керівнику оркестру.
"Фестиваль об'єднує і поєднує найкраще у світовому мистецтві. Я мрію про те, що саме Україна буде авангардом нових ідей, саме наш край Карпатський простір буде об'єднувати дуже позитивних людей", - відзначив Струтинський.
Голова ІФ ОДА Олег Гончарук додав:
"Ми з кожним роком стаємо все динамічнішими і перетворюємося у бренд Івано-Франківщини. Я бажаю усім отримати максимально позитивних емоцій. Бажаю усім мирного неба, здоров'я, злагоди".
Крім того, організатори проанонсували, що на закриття фестивалю приїде Міністр культури Євген Нищук. Народний депутат Анатолій Матвієнко відмітив, що ідея фестивалю народилася три роки тому.
"Сьогодні ми до цієї мети почали переконливо йти. Найкраще місто в Україні - це Івано-Франківськ. Це найкращий край Прикарпаття - це люди, які дивують своїми вміннями, талантами. Місто показує, що не обов’язково столиця першою повинна міняти своє обличчя, щоб за нею тягнулися. Ця подія - центральноєвропейського масштабу", - зауважив Матвієнко.
Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич подякувала за запрошення на фестиваль.
"Я вважаю, те, що освіта опинилася у фокусі цього прекрасного фестивалю це цінність, тому що ми говоримо про майбутнє, ми обмінюємось нашим культурним досвідом. Але для нас дуже важливо зараз розуміти куди йде Україна. Як ми школу будуємо? Це цінності, які потрібні дітям, щоб приймати критичні рішення. Я бажаю усім великої естетичної, мистецької насолоди впродовж фестивалю", - додала Лілія Гриневич.
Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, відмітив, що основа та суть традиції цього фестивалю є зміцнення позицій та факторів, які нас об'єднують.
"Ми представляємо до вашої уваги 6 угорських програм. Хотів би попросити вас відвідати їх усіх. Бажаю чудового фестивалю усім нам", - додав посол.
Для гостей фестивалю виступив Національний академічний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка, муніципальний камерний хор "Галицькі передзвони" та камерний хор "Воскресіння". Нагадаємо, сьогодні о 21.00 годині відбудеться концерт гурту "Друга ріка". На завтра 5 травня о 21.00 організатори анонсують концерт ТНМК, а 6-го - швейцарського гурту "Kadebostany".

Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram

Схожі Новини