Logo
23 Грудня 2014, 14:18

У Франківську покажуть «живий» фільм «Два дні в Іловайську»

Показ документального фільму військового кореспондента, добровольця полку «Азов», франківця Руслана Ганущака «Два дні в Іловайську» відбудеться в кінотеатрі "Люм’єр" 25 грудня о 15.20. Перед показом до глядачів звернуться побратими Руслана, бійці «Азову».

фільм

Франківський журналіст Руслан Ганущак воює разом із "Азовом" і документує події українсько-російської війни на Донбасі. У своєму фільмі він показує події, відзняті впродовж двох днів 19 і 20 серпня, пише Курс.

"Ніякого закадрового тексту, тільки інтершум, тобто реальні, "живі", звуки війни, і коментарі учасників подій. Так, щоби глядач сам робив висновки", – каже автор фільму.

Руслан Ганущак вважає, що ілюзії, якими живуть люди по обидва боки фронту, є найбільш небезпечним набутком цієї війни.

"Впевнений, що тут, у Галичині, за яких 500 км від лінії фронту, так само, як і в Нью-Йорку – за тисячі кілометрів від нього, люди не знають, що насправді відбувається на Сході України, – вважає Руслан. – Якщо людина особисто не заангажована в події, тобто якщо на війні немає її близьких, ніхто не загинув і не був поранений, то вона відмежовується і дистанціюється від правди. У фільмі я хотів показати реальні долі реальних людей – щоби бачили, хто захищає Україну і які діти гинуть за нашу державу".

Прем’єра документального фільму "Два дні в Іловайську" відбулася два місяці тому для української діаспори в Нью-Йорку – в Українському музеї на Мангеттені. Саме там зараз експонується виставка фронтових фотографій Руслана Ганущака. Цю ж виставку наступного тижня також покажуть франківцям – у галереї "Бастіон".

Схожі Новини