Logo
2 Травня 2019, 11:45
Теги: книга

У Франківську презентували книгу про почесних громадян міста

Сьогодні, 2 травня в Івано-Франківську презентували книгу «Почесні громадяни міста Івано-Франківська».

У переддень святкування 357-річниці Дня міста у Франківську таким чином вшанували почесних громадян, пише Типовий Франківськ.

Авторами книги є Євген Баран, український літературний критик, літературознавець, есеїст, кандидат філологічних наук, заслужений працівник культури Україн, та Богдан Гаврилів, історик, краєзнавець, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України.

Євген Баран відзначив, що для нього було дуже відповідально, коли міська рада, Богдан Гаврилів та Роман Фабрика запропонували попрацювати над книгою. І додає, у книзі є історії про 18 людей.

Міський голова Руслан Марцінків зауважив, звання почесних громадян в Івано-Франківьску почали присвоювати після того, як відмінили звання Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича. На думку Руслана Марцінківа, книга є унікальною, адже в Україні немає аналогів.

«Ми плануємо видати ще одну книгу. В ній будуть історії про франківських бійців, також про Степана Пушика. Обов‘язково для збереження пам`яті почесних громадян ми відкриваємо анотаційні дошки», - говорить очільник міста.

У книзі є історії про 18 людей, яким присвоєно звання «Почесного громадянина Івано-Франківська».

Зокрема про Степана Бандеру; воїнів: Романа Шухевича, Франца Бориса, Фотія Володимирського, Михайла Мулика; науковців Богдана Гавриліва, Володимира Грабовецького; краєзнавців: Володимира Полєка, Мирона Мицана, Михайла Головатого, Петра Арсенича, Лук‘яна Вардзарука; журналіста Романа Фабрику; художника Опанаса Заливаху; лікарку Лідію Дмитрів; мецената Володимира Войцюка; духовного ієрарха Любомира Гузара та підприємця Дмитра Втерковського.

Невістка Франца Бориса Євгенія Стрільчук розповідає, зараз мало хто знає про Франца.

«Коли Франц Борис опинився серед Січових Стрільців, він виявив хороші організаторські і військові здібності. Через якийсь час Франц оселився в селі Волосові. Згодом мігрував у Німеччину, а потім повернувся на Холмщину, де знову проявив свій патріотизм. Через що його і розстріляли на очах у власної родини», - коментує Євгенія Стрільчук і додає, що саме завдяки краєзнавцям пам`ять Франца не поросла тереном.

На заході родичам почесних громадян Івано-Франківська урочисто вручили книги.