Logo
27 Січня 2020, 16:30
Теги: школа

У Франківську проаналізували підсумки реформи «Нова українська школа»

Про підсумки реалізації концепції «Нової української школи» в закладах загальної середньої освіти області у 2019 році йшлося сьогодні на щотижневій онлайн-нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів.

Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович повідомив, що на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2019 році Івано-Франківщині з Державного бюджету виділена субвенція місцевим бюджетам в сумі 38961,8 тис. грн, а також передбачено співфінансування з місцевих бюджетів у сумі 5910,4 тис. гривень. Робота проводилася у трьох основних напрямках: закупівля сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та придбання дидактичних матеріалів, інформує ІФ ОДА.

Департаментом здійснено поставку та монтаж в повному обсязі в заклади загальної середньої освіти, а саме 1068 комплектів сучасних меблів для 9179 учнів та 213 комплектів комп’ютерного обладнання. Також з місцевих бюджетів та інших джерел фінансування на забезпечення кабінетів початкової школи у минулому році було використано 37833,1 тис. гривень. Зокрема, на придбання комп’ютерного обладнання використано 13873,4 тис. грн, на придбання шкільних меблів – 17121,1 тис. грн, на пристосування – 2218,6 тис. грн, на придбання дидактичних матеріалів – 4619,8 тис. гривень.

Майже на 100 відсотків забезпечені комп’ютерним обладнанням заклади освіти Богородчанського, Долинського, Косівського, Надвірнянського, Рожнятівського, Тисменицького районів, міст Коломия, Калуш та Яремче, об’єднані територіальні громади – Білоберізька, Верхнянська, Витвицька, Войнилівська, Дзвиняцька, Загвіздянська, Коршівська, Космацька, Ланчинська, Нижньовербізька, Переріслянська, П’ядицька, Ямницька та Яблунівська.

У 21 районах, містах та ОТГ забезпеченість закладів освіти складає від 80 до 50 відсотків, менше цього показника забезпечені заклади освіти у Верховинському, Городенківському і Калуському районах та Делятинській і Вигодській ОТГ.

Станом на 1 січня необхідно забезпечити 935 учнів шкільними партами та стільцями, що складає 5,7 відсотків від загальної кількості учнів.

Віталій Федорів доручив департаменту продовжувати тісну співпрацю з органами влади на місцях щодо використання коштів освітньої субвенції, їх корегування для забезпечення поставлених завдань.

Також посадовець як першочергове та актуальне визначив завдання з контролю за якістю харчування в освітніх закладах та доручив перевірити стан харчоблоків в школах. Наголошено, що при закупівлі продуктів необхідно в першу чергу звертати увагу на безпечності продуктів, а не тільки їх ціну. Відповідним службам доручено організувати перевірки меню, наявності посуду та відповідного обладнання у шкільних їдальнях. «Звертаємося до батьківської спільноти – разом налагодити і покращити якість харчування наших дітей»,- наголосив Віталій Федорів.