Logo
15 Липня 2017, 16:00

У Франківську проведуть тенісний турнір з призовим фондом $15000 (ФОТО)

З 31 липня по 5 серпня в Івано-Франківську вперше на Західній Україні проведуть престижний турнір з тенісу серед жінок ITF з призовим фондом у 15 тис. доларів. Турніри Міжнародної федерації тенісу (ITF) - другі за значенням професійні змагання у світі після турнірів Жіночої тенісної асоціації (WTA).

6

Як розказав директор турніру Олександр Фотуйма, змагання організовують франківський тенісний клуб "Alias" і Федерація тенісу України (ФТУ). "Дуже приємно, що ці змагання пройдуть саме в Івано-Франківську, - говорить Олександр Фотуйма. - Турнір такого рівня на Західній Україні відбудеться вперше. Та й в усій Україні подібні змагання проходили лише в Бучі Київської області, Дніпрі та Харкові", пише sport.if.

2

Очікується, що в турнірі змагатимуться близько 100 учасниць. У четвер, 13 липня, завершилась реєстрація на турнір, але гравчині протягом шести наступних днів ще можуть знятись зі змагань. Серед франківських тенісисток на турнірі планує виступити Вікторія Гоголь, яка розпочне змагання з основної сітки, а з кваліфікації скоріш за все стартує Діана Ходан. Точні списки тенісисток будуть відомі наступного тижня. Уже 29 липня стартують кваліфікаційні матчі, 31 липня розпочинається основна сітка змагань, а 5 серпня - фінали турніру.

1

Олександр Фотуйма зазначив, що змагання проходитимуть на оновлених ґрунтових кортах ДЮСШ "Олімп". "Буде задіяно шість кортів, які повністю відповідають регламенту проведення турніру, - зазначив директор змагань. - Ми раді, що за допомогою міської влади і спонсорів вдалось їх реконструювати. "Alias" уже провів кілька турнірів, на яких випробував якість ґрунту. А з досвіду наших виступів на кортах інших міст України, можемо сказати, що наші - у чудовому стані”.

Окрім того, як розказав Олександр Фотуйма, зараз ремонтують в’їзд на корти з боку вул. Сахарова, відновлюють доріжки на одному з кортів, планують встановити додаткову модульну трибуну для глядачів, а також збираються озеленити територію.

3

Призовий фонд турніру сформували "Alias" і ФТУ. "15 тис. доларів - це мінімальна сума для такого турніру. Далі можуть бути призи у 25 і 60 тис. доларів, - пояснює Олександр Фотуйма. - Сподіваємось, що це - лише початок, а в подальшому Франківськ прийматиме турніри і з більшим призовим фондом".

За словами директора турніру, вхід на всі матчі буде вільним: "Ми хочемо, щоб люди прийшли, подивились, отримали задоволення від тенісу. Це - наша інвестиція в популяризацію здорового способу життя в місті".

4

Як розказав Олександр Фотуйма, після цих змагань Франківськ прийматиме в серпні ще три турніри. Спершу - всеукраїнські "Кinder Tennis Fest" (серед дітей до 10 років) і "Alias Cup" (до 14 років), а потім європейські змагання серед дітей до 14 років "Stanislav Summer Cup". Також очікується, що після закінчення сезону, у вересні-жовтні, на базі ТК "Alias" проведуть навчання для суддів.

"Раніше Франківськ не розглядався у якості тенісного міста, - розказує Олександр Фотуйма. - Були ситуативні успіхи франківських тенісистів, які здебільшого пов’язували з роботою тренера Валерія Чуніна. А зараз є системність, хороша конкуренція на рівні області, проводяться чемпіонати області і міста. Також ми хочемо відновити командну першість з тенісу серед областей, адже ми тепер можемо створювати конкуренцію домінуючим регіонам - Київщині, Львівщині та Дніпропетровщині".

5

За словами директора змагань, також є угода з німецьким тенісним клубом "Бакнанг" про проведення навчально-тренувального збору в Івано-Франківську. "У нас дуже хороші відносини, там успішно виступає багато франківських тенісистів. Зокрема, Дмитро Втерковський, Максим Фотуйма, Анастасія Боднарук. А Вікторія Гоголь взагалі одна з провідних гравчинь "Бакнангу". Також вона двічі виграла Кубок України і стала першою франківчанкою, яка досягла такого успіху".