Logo
5 Травня 2019, 14:47

У Франківську розпочали офіційне святкування Дня міста

Сьогодні, 5 травня, в Івано-Франківськ святкує 357-річницю з Дня народження.

Тисячі мешканців міста та гостей з урочистої ходи прийшли на офіційне відкриття святкування Дня міста, пише Типовий Франківськ.

Участь в урочистому відкритті взяли чиновники міста та області, зокрема, народний депутат України Анатолій Матвієнко та Михайло Довбенко, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка, секретар міської ради Оксана Савчук, народний артист України Богдан Струтинський.

Також мери міст країн побратимів - Польщі, Китаю, Франції, Грузії, Литви, Румунії, Угорщини, Молдови, Ізрайлю та України.

Перед початком відбувся молебінь за участі священиків різних конфесій.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків привітав франківців та пригадав, що сьогодні також Провідна неділя і зазначив, що з початку війни 30 франківців віддали своє життя за Україну, за останній рік - уже троє. 

В пам'ять про всіх героїв України, які віддали своє життя на війні відбулась хвилина мовчання. 

"Я вітаю вас з тим, що місто динамічно розвиваєтьсяі. Як підтвердження ми отримали приз Європи - це дуже цінно. Але найбільше вирізняє місто - це Ми - мешканці міста. Ми творимо історію, ми робимо його комфортним. Хочу побажати мирного неба, міцного здоров'я, єдності в державі. Місто завжди було осердям цінностей і європейським містом", - зазначив міський голова.

Такуож привітав франківців народний депутат Михайло Довбенко.

"День міста Івано-Франківська - це день всього Карпатського регіону. Як і в попередні роки ми змінюємо місто в архітектурному, культурному та мистецькому плані й показуємо наше вдосоналення", - зазначив нардеп.