Logo
6 Грудня 2019, 12:25

У Франківську відкрили кабінет магнітно-резонансної томографії

В Івано-Франківську урочисто відкрили кабінет магнітно-резонансної томографії.

Кабінет відкрили у комунальному некомерційному підприємстві «Прикарпатський клінічний онкологічний центр», пише Типовий Франківськ.

Завідувач відділення лікар рентгенолог Ірина Горошко зазначає, що за допомогою апарату можна провести обстеження візуалізації тканин мозку, серця, м'язів, а також новоутворень, в порівнянні з іншими методами медичної візуалізації.

"Цей сучасний апарат дає можливість виявляти захворювання та його поширення в організмі. Ми можемо оцінювати ефективність лікування. Магнітно-резонансний томограф не є первинним методом діагностики, а призначається після клінічних досліджень. На даний момент у нас не було можливості проводити такого роду обстеження", - додає Ірина Горошко.

За словами Ірини Горошко, обстеження одного органу займає 40 хв. Вартість обстеження - 2 460 гривень. Для онкологічних пацієнтів та пацієнтів з підозрою обстеження безкоштовне.

"Унікальне обладнання. Аналогу немає. Добре, що таке обладнання з'явилось на Прикарпатті. Цей апарат допоможе виявляти патології в різних органах і зможе скоротити смертність онкології", - зазначив голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

На закупівлю даного обладнання виділили 34 мільйони з державного бюджету, 3 мільйони з обласного та 6 мільйонів медичної субвенції.

Зазначається, що апарат вже встигло випробувати 25 пацієнтів. За день апарат може обстежити 5-7 пацієнтів. 

Шмигаль додає, що обстеження цим апаратом буде коштувати менше ніж в приватних структурах. Також, планують закупити лінійний прискорювач для  якісного виявлення захворювань.