Logo
7 Жовтня 2015, 18:35

У Франківську відкрилась виставка картин з лінолеуму. ФОТО

У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилась виставка естампа Ольги Осудар та Юлії Князєвої. Твори виконані у техніці кольорової та чорно-білої ліногравюри, тобто графічні картини виконані з лінолеуму.

Ольга Осудар

Ольга Осудар зацікавилась ліногравюрою, навчаючись в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Любов до цього мистецтва їй привив художник Петро Прокопів. У цій чорно-білій техніці дівчина працює вже близько 5 років, інформує КУРС.

"Лінолеум більш доступний. Дерево важче знайти – наприклад груша добре ріжеться в усіх напрямах. Але дерево треба ще відшліфувати.Різці для ліногравюри також простіше знайти чи зробити. Воно мені ближче по духу", - розповіла Ольга.

Творчість Ольги Осудар від початку свого зародження тяжіє до пошанування традицій українського народу. Сюжети творів мисткині неодноразово звернені до пошуку минулого України, наповнені глибокою релігійністю та насичені фрагментами з історії.

Юлія Князєва перейняла мистецтво від своєї колеги і співавторки виставки. Обидві художниці працюють у Надвірнянській дитячій художній школі.

"Ольга мене надихнула, вона мене з цією технікою ознайомила. Однак, в плані розвитку я – самоучка. Я сама почала експериментувати з кольорами", - зазначила Юлія.

Юлія працює у техніці кольорової ліногравюри близько 2 років. Її роботи зображають красу навколишнього світу, прості моменти повсякденного життя. Сюжети творів переважно з природною тематикою.

лвнол
лінолеум1   лінолеум5
картини
лінолеум2
лінолеум4

Схожі Новини