Logo
19 Жовтня 2015, 18:56

У Франківську визначили фіналістів загальноміського конкурсу серед молодих ковалів

В Івано-Франківську завершився І етап загальноміського конкурсу серед молодих ковалів на кращий мистецький виріб з металу в рамках проекту "Відновлення ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання", що фінансується з коштів Європейського Союзу.

коваль

Конкурс проходить вже другий рік поспіль і набирає популярності, адже кількість охочих взяти у ньому участь зросла.

Зазначимо, конкурс проходить у двох вікових категоріях: учні старших класів та студенти, а також умовами конкурсу передбачено два етапи: відбірковий та фінальний, пише Курс.

Відбірковий етап конкурсу серед студентів проходив у Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Завданням для студентів була розробка ескізів робіт на тему "Оберіг", що будуть втілені в життя за допомогою методів художньої обробки металу на фінальному етапі конкурсу.

Цьогоріч в конкурсі взяли участь 40 студентів, що навчаються техніки художнього кування. Після проведеної оцінки журі визначило 5 кращих робіт студентів, що пройдуть до наступного етапу.

А у Вищому професійному училищі №21 завершився відбірковий етап серед учнів. В конкурсі взяли участь 20 учнів, що навчаються на виробників художніх виробів з металу. Учасники повинні були виконати 3 завдання: протягування металу за один нагрів, гнуття металу у равликоподібну форму, виготовлення ковальського цвяха. До виконання кожного наступного завдання проходили кращі учасники, а після виконання третього завдання журі обрало 5 кращих учнів, що візьмуть участь у фінальному етапі конкурсу.

Фінальний етап конкурсу відбудеться 28 жовтня 2015 року в приміщенні Вищого професійного училища №21. Завданням для учнів старших класів буде  виготовлення кованої підкови, а для студентів – практичне втілення ескізів робіт на тему "Оберіг".

Фіналісти конкурсу будуть відзначені нагородами та дипломами учасників завершального етапу відповідно до зайнятого місця.

http://kurs.if.ua/media/gallery/full/1/4/1445257402_dsc_0524.jpg

http://kurs.if.ua/media/gallery/full/1/4/1445257414_img_7004.jpg

Схожі Новини