Logo
29 Травня 2019, 11:38
Теги: наркотики

У Франківську розповіли, як борються з поширенням наркотиків

Сьогодні, 29 травня, в Івано-Франківську відбулася пресконференція на тему: "Дієві методи запобігання та розповсюдження наркотичних засобів в інтернет мережах та популяризація здорового способу життя серед молоді Івано-Франківська".

Пресконференція приурочена до всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням.

В Івано-Франківську виявили наявність написаних електронних адрес на стінах будівель, через які розповсюджують наркотики.

"Наркозалежними стають люди у віці від 18 до 21 року. Через синтетичні замінники наркотиків люди дуже швидко стають залежними та у них розвиваються психічні захворювання. З 1 червня ми будемо замальовувати ці електронні адреси у Франківську", - каже  заступник директора клініки "Фламмед" Олег Сенчакович.

Подібні написи розміщені на Пасічній, Училище №17, Каскаді.

"Той відсоток пацієнтів, які до нас потрапляють із синдромом наркотичної залежності, всі в один голос говорять що не знали про наслідки. Проблема помолодшала - до нас звертаються люди віком 18, 19, 20 років при тому раніше - 25 років", - повідомляє лікар Ірина Лущак.

В інших областях України проблема має набагато більші масштаби.

"Запобігання - наша основна мета. Молоді люди не усвідомлюють ціну того кайфу. Я особисто бачив у спальних районах нашого міста ці написи електронних адрес. Зараз почалися літні канікули і ми мусимо вберегти наших дітей. Великий відсоток студентів, що приїжджають з сіл потрапляють в нове середовище і прагнуть спробувати щось нове. Можливо ми створимо гарячу лінію, на яку люди зможуть повідомити про подібні написи", - зазначає Віталій Матешко.

Вистежити даних наркозлочинців дуже важко: особи не контактують між собою.

"Все, що ми можемо поки зробити -  замальовувати ці адреси", - додає Олег Сенчакович.