Logo
18 Березня 2019, 17:45

У Франківську запрацює бібліотечне онлайн радіо

Полиці з тисячами книг – це вже давно не про франківські бібліотеки.

Бібліотеки в Івано-Франківську стали не просто читальнями, але й культурними центрами, де відбуваються цікаві мистецькі події, презентації, зустрічі з авторами та низка заходів, які здатні привабити найменшого і найстаршого читача.

А цього року в бібліотеках міста готуються реалізувати ще один цікавий проект – бібліотечне радіо, повідомляє прес-служба міського голови Руслана Марцінківа.

У 2018 році проект «Бібліотечне онлайн радіо», який підготували франківські фахівці, переміг у конкурсі за програмою Culture Bridges від Британської ради у партнерстві з мережею Європейської спілки національних інститутів культури в Україні.

Сума гранту складає 10 тисяч євро і ця перемога дає нам змогу почерпнути досвід країн Європи у створенні спеціалізованої онлайн радіостанції.

Завдяки цьому Івано-Франківськ стане єдиним місто в Україні, яке зможе спілкуватись з користувачами бібліотек на просторах інтернету. Зараз для реалізації проекту закуповують потрібне обладнання, створюють сайт та розробляють мобільний додаток для радіо.

«Це невеликий грант, однак це дозволить співпрацювати з іншими бібліотеками Європи. Ми маємо потужну бібліотечну мережу, а також працює сайт, де можна знайти будь-яку книгу та місце її зберігання. Важливо було довести, що бібліотеки – це не минуле, а досить-таки перспективне майбутнє. Бо хто що б не казав, але час друкованої книги ще не минув», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Він додав, що разом з новими виданнями наповнюють бібліотеки і технологічним змістом. Усі книги оцифровують, аби вони були доступні онлайн, а окуляри віртуальної реальності здатні привабити навіть найвибагливішу дитину. В планах – придбання 3D принтера та наборів логічних ігор для бібліотек.

Також нещодавно Руслан Марцінків дав доручення створити так звану бібліотеку рідкісних видань. Адже у кожній філії можуть зберігатися справжні скарби друкованого слова. І їхня систематизація стане цікавою родзинкою та допоможе читачу познайомитися зі справді унікальною літературою чи документами.