Logo
2 Листопада 2019, 12:07
Теги: ескіз, ато

У Франківську затвердили ескізний проєкт пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС

30 жовтня 2019 року відбулося засідання конкурсного журі щодо затвердження ескізного проєкту пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС, що буде встановлений у Меморіальному сквері на вулиці Степана Бандери в Івано-Франківську.

Про це повідмоляє прес-служба Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради.

На засіданні конкурсної комісії були присутні запрошені родичі загиблих: В. Барасюк, О. Шарабуряк, О. Тимішак, З. Симанишин, Л. Нестерук, В. Веркалець – головний спеціаліст Сектору в Івано-Франківській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО/ООС, журналісти.

Головуючий, заступник міського голови, Олександр Левицький нагадав присутнім, що на засіданні конкурсного журі, яке відбулося 4 вересня 2019 року, визначено переможцем ідеї пам’ятного знака скульптора Бориса Данилюка.

Скульптору було доручено завершити проєктну документацію та представити макет пам’ятника.

Олександр Левицький додав, що з цього приводу було проведено дві наради членів конкурсного журі та скульптора. За його словами, журі наполягало, щоб монумент був вписаний в архітектурний ансамбль сакрального скверу. Це враховано автором у вигляді масивних бокових площин, розташованих радіально, за формою площі.

Скульптор Богдан Данилюк проінформував присутніх про опрацювання попередньої концепції пам’ятного знака. Силует духу солдата – це повітря. Він розпирає абстрактну масу зла і захищає фігуру жінки з дитятком на руках. Вона є образом, жінки, матері, Вітчизни. Дитина символізує народження нових захисників, продовження роду.

Скульптура жінки трохи сплюснута (щоб не перекликатися з фігурою матері на меморіальному кладовищі на вул. Лепкого). Розташована майже посередині двох абстрактних мас, які силуетно нагадують крило. Вони вписані в середовище півколом та підкреслюють центр композиції. Ці брили-маси сірого кольору будуть використані для написів прізвищ загиблих героїв.

Фігура жінки може бути виконана із полірованої бронзи або з бетону та мармурової крихти білого кольору або зі штучного мармуру. Висота скульптури 2,8 м, всієї композиції – до 4,5 м, довжина композиції – 13 м.

Олександр Левицький уточнив, що написи прізвищ мають бути без фотографій. Щоб дізнатися про кожного загиблого пропонується визначити місце на стелах та встановити табличку з QR-кодом. Місце для її встановлення підкажуть дизайнери.

Головуючий наголосив, що автор представить інженерний розрахунок та кошторис. При прийнятті міського бюджету будуть закладені відповідні кошти.

Головний спеціаліст Сектору в Івано-Франківській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО/ООС Володимир Веркалець поцікавився, чи буде цей пам’ятник встановлений всім воїнам Прикарпаття. Та запропонував зробити копії пам’ятного знака та передати їх у районні осередки, щоб рішення приймали всі зацікавлені родини, а не окремі представники.

Левицький зауважив, що цей пам’ятник всім загиблим, навіть тим, чиї імена не відомі.

У підсумку, конкурсне журі затвердило представлений варіант пам’ятного знака для подальшого опрацювання деталей автором – скульптором Борисом Данилюком.У