Logo
4 Грудня 2019, 17:33
Теги: операція

У госпіталі в Коломиї провели складну операцію зі заміни кульшового суглоба

Днями, в Обласному госпіталі ветеранів війни відбулася унікальна для Коломийщини операція – тотальне ендопротезування правого кульшового суглоба безцементним типом фіксації.

Процедура тривала близько двох годин, пише Типовий Франківськ з посиланням на "Дзеркало Медіа".

"Операція з ендопротезування суглобів – серйозне втручання в роботу організму. Ендопротезування кульшового суглоба - одна з найскладніших операцій в ортопедії, яка вимагає високопрофесійного підходу, досвіду медиків", - повідомив головний лікар госпіталю Володимир Федоришин.

Коли виконується заміна суглоба, весь період задіяна операційна бригада з декількох чоловік. Імпланти мають анатомічну форму, тому дають можливість замінити обсяг рухів і в рази покращують якість життя людини, яка страждає на артроз.

У ряді випадків, в зв'язку зі стійким больовим синдромом, така операція - єдиний спосіб допомогти пацієнтові. Ендопротезування кульшового суглоба при коксартрозі проводиться, коли діагностовано цілковите руйнування хряща.

Кульшовий суглоб схожий на круглу опору. Увігнута частина його розташована знизу тазової області, а опукла відноситься до стегна.

При такій операції лікарі приділяють особливу увагу відновному періоду. Він характеризується тривалістю і обов'язковим проходженням курсу лікувальної фізкультури – наприклад, реабілітація після ендопротезування колінного суглоба може зайняти 6-12 місяців.