Logo
26 Червня 2019, 21:40

У Калуші додають мільйон на поточний ремонт доріг

Минулого тижня постійна депутатська комісія з питань власності, житлово-комунального господарства і екології розглянула проект рішення про внесення змін до Програми капітального ремонту та утримання об'єктів благоустрою і дорожньо-мостового господарства міста Калуша на 2019 рік.

Фінансування програми планують збільшити на 1 млн 198 тис. гривень. З них 1 млн гривень — додадуть на поточний ремонт доріг і 198 тис. гривень — на косіння і прибирання незакріплених територій, інформують "Вікна".

Нагадаємо, на минулій сесії депутати вже виділили на косіння трави та прибирання у дворах міста аналогічну суму. Проте, вже тоді йшлося про те, що коштів буде замало. Раніше цю роботу виконували ЖЕО і їм її не оплачували.

Щодо збільшення фінансування на поточний ремонт доріг, то за словами заступника начальника управління житлово-комунального господарства міста Тараса Фіцака, в Калуші вже провели тендер на поточний ремонт доріг. Сума угоди становить 3 млн 399 тис. гривень, за ці кошти відремонтували 7 тис. кв. метрів дорожнього покриття. За його словами, нагальна потреба поточного ремонту лише центральних автодоріг міста, не рахуючи мікрорайонів приватної забудови, – ще близько 5 тис. кв. метрів. Тож мільйона на це буде замало.

Під час обговорення проекту рішення на засіданні комісії депутати мали зауваження до якості робіт. Так, йшлося про те, що латати дороги щебенем — невиправдано, такого ремонту вистачає на кілька місяців. Значно краще їх ремонтувати асфальтом. Однак, за словами Тараса Фіцака, в Калуші три роки тому такою технологією ремонтували вулицю Івано-Франківська і вона себе виправдала.

Гарантійний термін поточного ремонту дороги становить один рік, капітального — три роки.

Нагадаємо, на початку року через систему державних закупівель Прозоро управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради провело тендер на поточний ремонт доріг на суму 4 млн гривень. Документи на участь у тендері подали п’ять компаній. Переможцем торгів стало ТОВ "Карпат-Буд" з пропозицією 3 млн 399 тис. гривень.