Logo
9 Травня 2019, 21:22
Теги: вистава

У Калуші покажуть моновиставу про легендарну Квітку Цісик

Виконавиця ролі Квітки Цісик є не тільки професійною актрисою, але й професійною співачкою.

У вівторок, 14 травня, у Калуші, в палаці культури «Мінерал», о 19.00 відбудеться монодрама «Квітка Ностальгії». Авторами вистави є сценарист і режисер калуського аматорського театру «ЛюбАрт» Ігор та Любов Липовські. Головну та єдину роль у ній виконає засновниця і актриса коломийського театру «Соломія» Мар'яна Кодіна-Іванович, інформують "Вікна".

Мета постановки – популяризувати талановиту співачку українського походження Квітку Цісик.

Родина героїні – Квітки Цісик – жертви війни. Її батьки були родом із Західної України: мати – Іванна Лев зі Львова, батько – Володимир Цісик зі села Ліски Коломийського району. Війна закинула їх до США. Довгі роки вони не втрачали надії повернутися на батьківщину, але, на жаль, ці плани так і не вдалося здійснити. Їх діти з’явилися на світ в еміграції. Квітка (Квітослава) Цісик народилася в Америці в 1953 р. Її батько віртуозно грав на скрипці, свого часу він закінчив Львівську консерваторію, і свою любов до музики він передав дочкам.

Дідусь КвіткиОлекса Цісик – був арештований в 1939 році союзниками Гітлера сталінськими посіпаками і засланий в Казахстан, де і помер через 3 роки. А дядько Микола Цісик – місцевий вчитель, просвітник, керівник місцевого театру – арештований і розстріляний «енкеведистами» в Дем’яновому Лазу. Не пережила втрати чоловіка і сина бабуся Марія – померла в тому ж 1939-му.

За словами Любові Липовської, зараз до творчості Квітки Цісик звертається багато театрів. Тому ідея як подати виставу народжувалася тривалий час. В результаті вирішили зосередити увагу до особистості Квітки Цісик як до митця:

"Ми довго думали як цікаво донести до глядача цю монодраму. Тому вирішили не торкатися теми особистих біографічних даних Квітки. Ми зупинилися на вчинках Квітки Цісик як митця, який мав драму ностальгії за Україною. Так, вона виросла і народилася в Америці, традиції і культуру якої дуже любила. Проте сум за батьківщиною не покидав співачку. В нашій виставі ми намагалися передати тугу сформованої та достойної особистості за Україною".

Виконавиця ролі Квітки Цісик є не тільки професійною актрисою, але й професійною співачкою. Проте, як зауважила Любов Липовська, вона не імітує голос американської співачки, а лише передає емоцію ностальгії і туги.

Над постановкою монодрами також працювали режисер з пластики заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк, заслужений працівник культури, відомий музикант Іван Арсенич, сценограф – Ольга Хілобок, музичний оформлювач – Андрій Томенчук.

Вартість квитків – 80 грн.