Logo
8 Жовтня 2019, 20:26
Теги: лікарня

У Калуській поліклініці запрацював новий рентгенапарат

З початку жовтня у Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги запрацював модернізований цифровий рентгенапарат для дослідження легень.

Роботи з оцифрування старого флюорографа провела київська фірма «Телеоптіка», яка перемогла в тендері, пише Типовий Франківськ з посиланням на "Калуш ФМ".

Вартість обладнання, монтажу та навчання персоналу обійшлася у 542 тисячі гривень.

Модернізація цифрового ренгенапарата дає змогу оптимізувати роботу рентгенвідділу поліклініки. Тепер знімок можна отримати через 10 секунд після обстеження, тож є можливість прийняти набагато більшу кількість пацієнтів.

Разом з тим покращується якість діагностики, а також на 40% зменшується опромінення людини. Відчутною буде і економія на матеріалах, адже тепер вже не треба закуповувати флюороплівку, проявники та фіксажі.

- За рік економія орієнтовно становитиме 25% від вартості проведених робіт

- Змінімізується роль людського фактора при проведенні досліджень, зокрема недопроявка, артефакти на плівці, перефіксаж, а відповідно якіснішою буде й діагностика.

Задоволені модернізацією обладнання і працівники відділу. Так, рентгенлаборант Марія Лавриненко каже, що тепер працювати набагато легше. Вже не потрібно проявляти щодня метри плівки, розрізати і висушувати. За 10 секунд на моніторі комп’ютера є якісний знімок, який відразу перекидають рентгенологу, щоб зробив опис.