Logo
5 Березня 2020, 15:09

У Надвірні облаштують електрозаправку

У вівторок, 3 березня, у в.о.міського голови Тараса Пекарського відбулась нарада щодо реалізації в місті Надвірна проекту “Транскордонна зелена транспортна мережа – ключове рішення для доступності та сталої мобільності” у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Головним подавачем проекту є Івано-Франківська міська рада у партнерстві з ГО «Благодійний фонд «Тепле місто» (Україна), м.Бая-Маре (Румунія), м.Ньїредьгаза (Угорщина), м.Міхаловце (Словаччина), а також містами Надвірна, Ужгород, Мукачево, Снятин, Яремче, Коломия та Долина, йдеться на сайті Надвірнянської міської ради.

Загальна мета проекту – впровадження системних рішень у розробці екологічно чистих транспортних систем із низьким рівнем викидів та шуму, заохочення активного користування електричними автомобілями мешканцями. Він передбачає придбання та встановлення 19 зарядних станцій (11 з яких на території України), за допомогою яких на електромобілях можна буде безперешкодно подолати відстань у 1200 км між містами.

Всі електрозаправки будуть підключені до світової безкоштовної он-лайн мережі електрозаправок.

На Західній Україні проект об’єднає 7 міст, у яких буде встановлено 11 електрозаправок. Одна така електрозаправка буде облаштована в місті Надвірна. На нараді власне і обговорили всі технічні питання проведення необхідних робіт.

В Івано-Франківську планують облаштувати заправки вже цього місяця, а в Надвірній реалізують проект в квітні-травні цього року.

Також протягом року в рамках впровадження проекту “Транскордонна зелена транспортна мережа” відбудуться промоційні заходи, форуми та міжнародний пробіг (у чотирьох країнах) на електрокарах, який завершиться в Івано-Франківську масштабним форумом сталої електромобільності.