Logo
25 Вересня 2019, 19:50

У середмісті Франківська будують сучасну підстанцію, яка стане арт-об'єктом

Прикарпатські енергетики розпочали будівництво ще однієї сучасної розвантажувальної підстанції

У “Прикарпаттяобленерго” зазначають, що підстанція не лише покращить електропостання, а й стане новим арт-об’єктом міста. Фасад підстанції розмалює відоме подружжя художників – Марта та Юрій Пітчуки, пише Типовий Франківськ.

Будівництво нової розвантажувальної підстанції 10/0,4 кВ зумовлене браком енергетичної потужності центральної частини міста.

Івано-Франківськ активно розвивається та розбудовується, а кабельні мережі та підстанції центру збудовані ще в 30-их роках і давно вичерпали свій ресурс. Нова підстанція дозволить розвантажити існуючі мережі, що дасть змогу покращити електропостачання та зменшити ймовірність аварійних вимкнень електричної енергії споживачам. Крім того, підстанція буде збудована з врахуванням європейського досвіду, а її форма та вигляд не контрастуватиме з архітектурою міста, – розповідає заступник технічного директора АТ “Прикарпаттяобленерго” Володимир Бондаренко.

Нова підстанція дозволить розвантажити існуючі мережі, що дасть змогу покращити електропостачання та зменшити ймовірність аварійних вимкнень електричної енергії споживачам. Крім того, підстанція дозволить збільшити резервну потужність і виконати нові приєднання, що дасть поштовх розвитку бізнесу в середмісті. Підстанція буде збудована з врахуванням європейського досвіду, а її форма та вигляд не контрастуватиме з архітектурою міста.

Підстанція знаходитиметься у парку на площі Міцкевича, зі сторони обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Роботи зі встановлення підстанції будуть тривати не більше двох тижнів.

В нагороду за тимчасові незручності під час її будівництва, нова підстанція допоможе забезпечити якісним електропостачанням район вулиць Михайла Грушевського, Лесі Українки, Сотника Мартинця, Крушельницької, Дмитра Вітовського, Труша, Леся Курбаса, площі Міцкевича та площі Ринок.

Розміщення розвантажувальної підстанції вибирали спільно з міською владою, спеціалістами департаменту містобудування та культурної спадщини міста та департаменту комунальних ресурсів в рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного минулого року.

Щоб енергооб’єкт органічно вписувався у міський антураж, підстанція буде округлої форми. Що саме буде зображено на її фасаді поки що є таємницею. 

До слова, арт-підстанція є другим мистецьким об’єктом середмістя, створеним енергетиками спільно з подружжям Пітчуків. Першою була підстанція в сквері Руської Трійці. У центральній частині міста є гостра потреба у ще трьох таких підстанціях, тож енергетики планують встановлювати їх у майбутньому.