Logo

11 Грудня 2018, 23:22

У світі 98% людей мають одну з форм захворювання тканин пародонту - ВООЗ

Пародонтологія - це частина стоматології, яка відповідає за профілактику та лікування навколишніх тканин зуба та ясен. Запалення, почервоніння, набряк та кровоточивість ясен, оголення шийки зуба, його похитування - це перші ознаки пародонтиту.

Більше про профілактику, діагностику та лікування пародонтиту нам розказав Притков Руслан Віталійович, який займає посаду лікаря-пародонтолога в стоматологічному центрі «RESPECT DENTAL», а також є дійсним головою Івано-Франківського осередку ГО «Українська Академія Пародонтології».

Які існують захворювання пародонту? 

Існує дві основні форми захворювання – це гінгівіт, та важча форма – пародонтит.

Гінгівіт – це поверхневе запалення ясен. Кровоточивість є першим і основним симптомом, так званим, попередженням. Якщо вчасно не відреагувати, запалення прогресуватиме та перейде у пародонтит.

Пародонтит – це глибоке ураження ясен і тканин, які утримують зуб, що може стати причиною ранньої втрати зубів. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, в світі 98% людей мають одну з форм захворювання тканин пародонту. 

Які основні причини виникнення захворювань пародонту?

Існує багато причин виникнення пародонтиту, але є три основні. Перша – це недостатня, або неправильна особиста гігієна порожнини рота. За статистикою тільки 1 з 10 людей вміє правильно чистити зуби.

Друга – це паління. Сигаретний дим містить в собі велику кількість сполук, більшість з яких викликають запальні процеси в тканинах пародонту. Третя причина – це цукровий діабет. 

Як пародонтит пов’язаний з цукровим діабетом?

Доказова медицина виявила наявність двохстороннього взаємозв’язку між цукровим діабетом та пародонтитом. У людей з цукровим діабетом у 2,9 рази частіше діагностується пародонтит. Ризик наявності неконтрольованого діабету у людей з прогресуючим пародонтитом збільшується до 6 разів. Механізм взаємозвяз’зку є досить комплексний. При цукровому діабеті відбувається певні зміни в регуляції імунної системи, які сприяють загальному запальному стану в організмі і, відповідно, більшому ризику виникнення інфекції, такої як пародонтит. В свою чергу, пародонтит викликає локальне запалення ясен і на загальному рівні це підвищує резистенцію до інсуліну та сприяє підвищенню рівня глюкози в крові. Тому співпраця між ендокринологом та пародонтологом є ключем для успішного контролю як діабету, так і пародонтиту.

Як проводиться лікування пародонтиту?

Перш за все проводиться обстеження та діагностика. Лікар оцінює втрату кістки на рентгенограмі та складає детальну пародонтальну карту. Ця карта показує нам цілістність тканин пародонту та об’єм запального процесу в ротовій порожнині. Після діагноситики проводиться глибоке очищення поверхонь коренів зубів від зубних відкладень (каменю), з подальшим поліруванням поверхні зуба. Ми чекаємо від 4 до 6 тижнів на загоєння ясен, далі складається повторна пародонтальна карта для оцінки успішності проведеного лікування. 

Яка профілактика пародонтиту?

Профілактика складається з регулярного обстеження в лікаря-пародонтолога (мінімум 2 рази на рік), та належна особиста гігієна вдома. Дуже важлива рання діагностика пародонтиту. Сучасні методи експрес-діагностики дозволяють за 2 хвилини виявити наявність захворювання. На ранніх стадіях лікування дешевше, швидше та більш успішне. В стоматологічному центрі «RESPECT DENTAL» діагностика та консультація проводиться за рахунок клініки.

Не відкладайте питання власного здоров'я "на завтра", звертайтесь у стоматологічний центр «RESPECT DENTAL» Івано-Франківськ, вул. Південний Бульвар 24А та будьте здорові!


Схожі Новини