Logo

14 Вересня 2018, 15:09

"У вас немає критичного стану": в ОДКЛ відмовилися лікувати дитину з ДЦП, посилаючись на реформу

У вас немає критичного стану: в ОДКЛ Івано-Франківська відмовилися лікувати дитину з ДЦП з високою температурою, посилаючись на реформу.

Черговий педіатр обласної дитячої лікарні відмовилася брати на лікування дворічного хлопчика хворого на важку форму ДЦП, якого батьки привезли з високою температурою.

Пояснила все тим, що в Україні діє медична реформа і батьки мають везти дитину в медзаклад за місцем прописки, до Рогатина.

Вчора впродовж шести годин, з 15:30 до 21:30, рогатинці Ігор та Оксана Борецькі з хворим сином на руках кілька разів їздили Івано-Франківськом від ОДКЛ до інфекційної аби там взялися лікувати дитину.

«В сина ДЦП, 4 ступінь глухоти, дитина не сидить, лише починає тримати голову. Ми були в горах на реабілітації, там у сина піднялася температура до 39,5. Черговий педіатр ввів ліки для зниження температури і порадив якнайшвидше звернутися до спеціалістів Івано-Франківської обласної дитячої лікарні. По дорозі дитина ледве відкривала очі. Однак в ОДКЛ черговий педіатр Базюк Л. І. відмовилася класти сина в лікарню, мовляв вони з Рогатина, тому хай там і лікуються. А ще взяти на лікування в ОДКЛ вона не може, бо хлопчик заразить всіх дітей в пульмонологічному відділенні», - розповідає вражений батько.

На прохання батьків зробити хоча б щось лікар подивилася горло малюка і поставила діагноз «гострий тонзиліт» та порадила їхати в інфекційну лікарню.

В інфекційній заперечили цей діагноз і знову направили до ОДКЛ. Сказали, що обов’язково треба зробити аналіз крові та рентген. О 18 годині малюка оглянув ЛОР.

«В нас дитина має ДЦП і вже навесні в нас була подібна ситуація. Ми дуже хвилювалися аби не почалися судоми і просили педіатра хоча б прокапати сина. Адже в Рогатині нам цього зробити б не змогли, бо малому дуже важко потрапити голкою у вену. Однак педіатр сказала: «Раз ви в нас не лежите, я приписати крапельницю не можу. Хочете їдьте в Рогатин, хочете в інфекційну». Я наполіг аби вона все-таки подзвонила в інфекційну і сказала, що це вони нас туди направляють», - розповідає Ігор.

Наразі хлопчик разом із мамою перебувають в Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні і чекають точного діагнозу.