Logo
14 Грудня 2018, 23:28

У Вигоді підписали Меморандум для спільного економічного розвитку територій громад, що межують між Івано-Франківщиною та Львівщиною

Сьогодні у Вигоді відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між громадами Вигоди, Долини та Славського (Львівська область).

Підписантами документи виступили Вигодський селищний голова Ярослав Наум, Долинський міський голова Володимир Гаразд та Славський селищний голова Володимир Бега.

Варто наголосити, що  Меморандум має на меті сприяти спільному економічному розвитку громад, які знаходяться на межі двох сусідніх областей - Львівської та Івано-Франківської.

«Важко переоцінити значущість даного проекту, адже його реалізація дасть поштовх для розвитку туристичної інфраструктури на територій двох областей, які мають потужний туристично-рекреаційний потенціал, - наголосив заступник голова облдержадміністрації Богдан Кобилянський. – Як вже відомо, новостворена Славська ОТГ за  підтримки інвесторів та місцевого бізнесу розпочала активну роботу над розбудовою сучасного європейського гірськолижного курорту, який у перспективі зможе приймати до 20 тисяч відвідувачів щодня. Функціонування даного центру туризму потребує розгалуженої інфраструктури доріг, пішохідних та велосипедних шляхів, які у майбутньому забезпечать швидкий доступ до сусідніх районів Закарпатської та Івано-Франківської областей, зокрема й до Долинського району, а саме, сіл Сеничів та Вишків. Таким чином, відвідувачі центру зможуть подорожувати сусідніми областями, а також відвідувати унікальні місця Прикарпаття».

За словами Ярослава Наума, у Вигоді активно працюють над розвитком унікального проекту «Карпатський трамвай», що вже став візитною карткою селища, як майбутнього центру новоствореної ОТГ. Цього року туристичною атракцією скористалися понад 11 тисяч мандрівників. Тож будівництво дороги з боку Славської ОТГ від села Верхня Рожанка до Вишкова об’єднає зусилля щодо спільного доступу до сусідніх територій та значно вплине на їх розвиток.

На переконання Володимира Гаразда, цікавою та привабливою для туристів є також бальнеологія – лікування мінеральними водами та солями, поклади яких є у Мізуні, Мислівці та Долині, де тисячоліттями видобували «біле золото». Унікальність та лікувальні властивості цих усіх мінеральних джерел підтверджені висновками спеціалізованих інститутів. Все це, на думку Долинського міського голови, створює передумови для розвитку  регіонального міжобласного проекту, який покликаний об’єднати ресурси та зусилля органів місцевого самоврядування, підприємництва та держави в цілому, а також відкриває нові унікальні можливості для залучення коштів за рахунок  проектів міжнародної технічної допомоги.

Варто зазначити, що підписання Меморандуму передбачає створення Асоціації органів місцевого самоврядування даних територій, їх виконавчих органів, залучення експертів і розробки спільного стратегічного плану розвитку територій та плану дій на майбутнє.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Джерело: if.gov.ua

Схожі Новини