17 Листопада 2019, 18:27
Теги: спорт, спорт

Україна-Сербія: як Україна завершила відбір Євро-2020 без поразок

Сербія та Україна зустрічалася в останньому 10-му турі кваліфікації на Чемпіонат Європи-2020. Суперники розписали результативну нічию – 2:2.

Матч завершився нічиєю 2:2. Уникнути поразки допоміг гол Бєсєдіна на останніх хвилинах, пише Типовий Франківськ з посиланням на Канал24.

Зазначимо, що Україна вирвала драматичну нічию в Сербії, і завдяки Бєсєдіну, завершивши відбір Євро-2020 без поразок.

Матч, як і онлайн-трансляція Сербія – Україна на "Футбол 24", стартував о 16:00 за київським часом. Команда Шевченка вже забронювала собі місце на Євро-2020, а ось господарям потрібно було диво. Серби кваліфікувалися б на Чемпіонат Європи лише в тому разі, якщо перемагали самі, а Португалія в паралельній грі не змогла обіграти Люксембург на виїзді. Українці, до слова, виграли усі 4 свої матчі проти "білих орлів", в яких не пропустили жодного гола (загальна різниця 10:0), але це їх перший візит у Сербію – раніше грали або вдома, або на нейтральному полі. "Синьо-жовтим" потрібно було як мінімум не програти, аби посісти місце в першому кошику посіву жеребкування Євро-2020. Відзначаємо численні кадрові втрати у збірній: Зінченко, Степаненко, Марлос і Мораєс не могли зіграти. Миколенко і Коноплянка тільки-но відновилися.

Шевченко змінив понад 50% основи порівняно з четверговим матчем проти Естонії. Свої місця у стартовому складі зберегли лише Матвієнко, Сидорчук, Коваленко, Циганков і Ярмоленко. При цьому Віктор та Андрій змінили позиції – динамівець вийшов праворуч, вінгер Вест Хема змістився у центр, а єдиний номінальний форвард Яремчук, як і з Португалією, закривав лівий фланг атаки. Сербія першою влучила у ворота – Пятов впорався з дальнім ударом. А на 9-й хвилині Тадіч реалізував пенальті, призначений за гру рукою Матвієнка.

Ярмоленко не уже влучно пробив здалеку, а серби пробачили гостей на 13-й. Дуже легко пройшли наші редути, але в Мітровіча не вдався удар з кількох метрів. Ярмоленко відібрав м'яч на правому фланзі та сам же завершував швидку атаку після не зовсім вдалого пасу Коваленка – воротар французького Реймса на місці. Неймовірний момент втрачаємо на 23-й. Циганков віддав за спини на Яремчука, якого збивав Райковіч. Шотландський суддя дав продовжити гру, а Ярмоленко на добиванні поцілив у стійку порожніх воріт.

І знову проблеми на фланзі Миколенка. Двічі поспіль Матвієнко з партнерами кидаються і зупиняють снаряд. Льяїч пробивав здалеку – поруч зі стійкою. Надто часто Україна дозволяє проривати лівий фланг захисту. Важкувато Миколенку без підстраховки, цілеспрямовано б'ють серби в цю нашу больову точку. Спокійно зрівняла рахунок наша збірна на 32-й хвилині. Коваленко вчасно кинув Циганкова правим флангом, Віктор вирізав ідеальний крос на Яремчук через голови захисників. Роману потрібно було просто влучити з меж воротарського.

Непогану комбінацію організували нинішні та колишні динамівці на правому краю. Караваєв і Ярмоленко довели до Циганкова, а той закинув на Миколенка. Віталій увірвався у штрафний сербів, але надто сильно прийняв м'яч на груди. Заспокоїла команда Шевченка гру на своїй половині, перевівши її у третю зону суперника. Тепер страждає Сербія, і особливо ї лівий фланг. Тадіч намагався загострити. обійшовши 3-х українців, але партнери підвели. У відповідь "синьо-жовті" через Караваєва вивели м'яч в атаку, яку завершував Яремчук – удар з лінії штрафного з самого кута потягнув Райковіч. Португалія у паралельній грі повела в Люксембурзі. Одні погані новини за перший тайм для сербів, які повністю втратили контроль над грою проти України.

Ярмоленко і Циганков продовжують тероризувати лівий фланг сербів. Маліновський пробив з льоту після подачі Андрія – не йде удар у Руслана сьогодні, прямо як в Аталанті. А ось і господарі огризнулися. Льяїчу дозволили пробити метрів з 16-и. Класний сейв Пятова. Той же Адем приклався здалеку, але це вже не дуже небезпечно. Дуже легко дозволяємо забити на 56-й. Провал на лівому фланзі в центрі поля після невдалої спроби пресингу завершується швидкою атакою і пасом Тадіча на дальню стійку. Караваєв застряг, тому Мітровіч уникнув офсайду і розстріляв Пятова. Найгірший матч для нашої оборони за весь цикл. Навіть від Португалії ми не пропустили двічі за одну гру.

Знову пройшла розрізна передача сербів, і лише відчайдушний підкат Матвієнка врятував нас від чергового удару з кількох метрів. Коваленку не дають пробити у штрафному, блокують і Караваєва. Серби зібралися і відверто перехопили ініціативу по перерві. На 72-й все ті ж герої господарів організовують гострий випад. Тадіч закидає на Мітровіча, Караваєв знову затримався на останній лінії офсайдної пастки, але Пятов парирував удар у ближній кут. Подачу Миколенка замикав Циганков, у якого геть не вийшов удар.

Шепелєв замінив Коваленка, Бєсєдін – Циганкова на 77-й. Маліновський подав штрафний, сербський захисник влучає у спину Кривцова, але м'яч летить вбік від воріт. Шепелєв відверто пробачив господарів, загубивши наш найкращий момент після перерви. Відскочив до динамівця м'яч, але не влучив Володимир по воротах. Його одноклубник Жерсон Родрігес у паралельному матчі не забив, а ось Роналду ставить хрест на мріях сербів, забиваючи на 2:0. Масована атака завершується не дуже сильним, але підступним ударом Бєсєдіна. Справедливо! Україна знову рятується в компенсований час.

Україна: 12. Андрій Пятов (к) – 21. Олександр Караваєв, 4. Сергій Кривцов, 22. Микола Матвієнко, 16. Віталій Миколенко – 5. Сергій Сидорчук – 7. Андрій Ярмоленко, 8. Руслан Маліновський, 20. Віктор Коваленко, 15. Віктор Циганков – 9. Роман Яремчук

Запасні: 1. Юрій Паньків, 2. Едуард Соболь, 3. Ігор Пластун, 6. Артем Шабанов, 10. Євген Коноплянка, 11. Артем Бєсєдін, 13. Володимир Шепєлєв, 14. Віталій Буяльський, 17. Євген Шахов, 18. Роман Безус, 19. Сергій Болбат, 23. Андрій Лунін

Сербія: Райковіч – Нікола Максімовіч, Міленковіч, Коларов (к), Родіч – Гудель, Неманья Максімовіч – Тадіч, Льяїч. Радоньїч – Мітровіч.