Logo
1 Листопада 2019, 15:05
Теги: землетрус

Українців попереджають про потужний землетрус

Сейсмічна активність, яка зачіпає Закарпатті, трапляється, як правило, раз на 100-120 років.

Останні поштовхи були зафіксовані 1908 року. За словами Олександра Кендзери з Інституту геофізики НАН України, найближчим часом може статися досить сильний землетрус, пише пише "Сегодня".

Закарпаття – сейсмічно активний регіон, в якому магнітуда катастрофи може досягати 8-ми балів. Далеко не факт, що новий землетрус виявиться слабшим. Людям вже сьогодні треба готуватися до події, оскільки передбачити його неможливо: поштовхи можуть початися в будь-який момент.

Найнебезпечнішими ділянками нашої країни вважається район Зони Вранча – Карпатських гір і захід Одеської області. Там були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6-7 балів за 12-бальною шкалою. Епіцентри знаходилися в Сваляві, Мукачеві, Ужгороді.

Також сейсмічна активність була помічена і в Прикарпатті. Поштовхи силою 6 балів були в Заліщиках та Кам'янці-Бузькій. 

Додамо:

Висока сейсмочутливість вулкану Старуня що на Борогодчанщині проявляється у появі тріщин, провалів, рості порогів і невеликих водоспадів, активній динаміці газовиділення, а також у нерівномірному піднесенні – близько 1 м за 7 років.

Старуня реагує на землетруси, що відбуваються в радіусі 3-6 тис. Цей постійно діючий підземний “барометр” – унікальне місце для вивчення особливостей динаміки землі, закономірностей формування корисних копалин, прогнозування землетрусів.  Віддалені землетруси іноді приводять до появи тріщин у землі завширшки 0,5-3 см, які закриваються через 3-5 діб.