Logo
22 Квітня 2020, 14:23

Українцям радять не планувати відпустку в першій половині літа

Карантинні обмеження на транспорті будуть знімати тільки поступово. Без масок українців ще довго не пускатимуть у метро, автобуси, трамваї, тролейбуси, міжміські автобуси та потяги.

Про це в інтерв'ю розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій, пише Типовий Франківськ з посиланням на BBC News.

Залізниця точно не запрацює до травневих свят. Але конкретних дат її перезапуску в уряду наразі немає.

Крім того, уряд планує обмежувати кількість пасажирів в одному вагоні. Їм будуть міряти температуру.

Міністр дав зрозуміти, що першими запрацюють приміські електрички.

"Почнемо з приміського транспорту, який довозить людей до міст, до промислових об'єктів. Ми обговорюємо, які обмеження діятимуть на цьому транспорті: це масочний режим та менша кількість пасажирів у вагоні. Зрозуміло, що коли в один вагон електрички вранці втиснуться 60 пасажирів, то про жодну соціальну дистанцію не йтиметься".

Криклій також припускає, що доведеться говорити з роботодавцями, щоб люди виходили на роботу в різний час і так само в різний поверталися.

"Нам точно доведеться забути про міжміські перевезення з набитими пасажирами салонами".

За його прогнозами, відновлення авіасполучення залежатиме від того, як швидко інші країни будуть відкривати свій повітряний простір й куди саме будуть літати. Але цього також точно не буде до травневих свят.

Найпопулярніші напрямки пасажирських авіаперевезень - це Туреччина та Єгипет. Відновлення авіасполучення з Україною залежатиме, зокрема, й від того, як будуть діяти саме вони.

Якщо Україна пройде епідемію краще, ніж більшість інших країн, то зможе відкрити ринок внутрішніх авіаперельотів раніше за міжнародні рейси.

"Реалістично планувати відпочинок на другу половину літа. Але це якщо всі будуть дотримуватися правил безпеки, не ризикуватимуть собою та близькими. І якщо ми побачимо, що статистика покращується, тобто крива захворювань не зростає", - припустив міністр.

 

Схожі Новини