Logo
8 Лютого 2015, 18:12

Українська велогонка по даунхілу замість Ялти пройде в Буковелі

Українська велогонка по даунхілу замість Ялти пройде в Буковелі. Замість Кримських гір спортсмени зберуться в Карпатах.

даунхіл

Про це повідомив на прес-конференції Олександр Башенко, віце-президент Федерації велоспорту України, голова оргкомітету міжнародної велогонки Race Horizon Park.

 «Рівно три місяці тому ми направили офіційного листа в UCI про грубе порушення кримськими організаторами міжнародного законодавства. Адже вони подали на реєстрацію в календар UCI українську гонку, як російську, — розповідає Олександр Башенко. — Міжнародний союз велосипедистів розглянув скаргу і призначив проведення міжнародної велогонки по швидкісному спуску Bukovel Horizon Cup DHI 2015 в Карпатах, на території велопарку Буковель. Дуже символічно, що українська гонка пройде в День Незалежності України, 22-24 серпня».

Як зазначає президент ФВС м.Києва, виконавчий директор Ради спортивних федерацій м.Києва Денис Шолудько, гонка вже заявлена в міжнародному календарі: «Впевнений, що велогонка пройде в кращих традиціях видовищності таких змагань. Адже карпатські траси мають складний гірський ландшафт. Частково ми навіть «вдосконалимо» маршрут спеціальними конструкціями: трамплінами, кам'яними спусками, дропами і т.п.»

 Те, що локацією був обраний велопарк Буковель не випадковість. Все більше проектів з області спорту і туризму переїжджають з окупованого Криму в Західну Україну. Що, безсумнівно, дає поштовх до розвитку літнього відпочинку і спорту в українських Карпатах.

 Це дуже зручно з точки зору географії для європейських команд. Але найголовніше, на території комплексу вже давно працює велосипедний парк. «Ми впевнені, що зможемо без особливих проблем провести змагання такого рівня і такого складного виду спорту. Ми єдиний в Україні велопарк з необхідною інфраструктурою: підйомником з кріпленнями для велосипедів, різноманітністю трас, готелями і ресторанами. До того ж, у нас вже є досвід проведення подібних заходів в нашому байк-парку, ми розуміємо всі нюанси в організації таких змагань. Ми активно розвиваємо вело напрямок і готуємося також і до змагань з Триалону», — розповідає Артем Макаренко, менеджер Bukovel Bike Park.

даунхіл1

 Проведення міжнародних спортивних змагань з даунхілу (швидкісного спуску) матиме для України позитивні тенденції відразу в декількох напрямках. Як розповідає Володимир Мельник, організатор Bukovel Horizon Cup DHI 2015, це дуже добре вплине на розвиток цієї техничної і сміливої дисципліни велосипедного спорту, на розвиток українських спортсменів, підвищення рівня їхньої майстерності та, відповідно, і на їх результати. «Також це стане поштовхом для розвитку велосипедної активності в Карпатах. Нові велосипедні траси європейського рівня, створені для проведення змагань, стануть тренувальною базою для українських та іноземних професіоналів і місцем активного відпочинку аматорів. Це надзвичайно видовищний велоспорт, але ще не дуже відомий широкій аудиторії в Україні. У світі подібні змагання збирають десятки тисяч глядачів на місці проведення та мільйони біля екранів під час он-лайн трансляцій», —говорить Володимир Мельник.

Самі спортсмени-велогонщики також відзначають, що проведення гонки в Буковелі — це позитивна тенденція у розвитку українського велоспорту, і, зокрема, дисципліни даунхіл. «Готовий битися за подіум і випробувати нові траси. Добре, що в Україні, навіть у такий складний час, велоспорт не залишається без уваги», — говорить чемпіон України з даунхілу 2010 року (у категорії юніори) і 2011-2012 рр. (у категорії еліта), учасник міжнародних змагань Єгор Приймачек.

Нагадаємо, що раніше Федерація велосипедного спорту України звернулася в Міжнародний союз велосипедистів (UCI) з проханням розібратися в ситуації з проведенням української велогонки по даунхілу (DH), традиційно проводиться в Ялті, яка після анексії Криму, була заявлена як російська гонка.

 Раніше, кримські організатори зареєстрували гонку в Ялті в календарі на 2015 рік як російську гонку. Такий акт з боку кримських організаторів викликав обурення серед спортивної громадськості і був розцінений в ФВСУ як «анексія велогонки».

У UCI розглянули скаргу і призначили проведення міжнародної велогонки по швидкісному спуску Bukovel Horizon Cup DHI 2015 в Буковелі 22-24 серпня.

http://youtu.be/60ebZfvye7k