Logo
28 Січня 2019, 15:26

Urban Space 100 визначив переможців ґрантової програми на суму 170 тисяч гривень

Сьогодні, 28 січня, відбулося представлення проектів-переможців зимової ґрантової програми Urban Spaсe 100.

На конкурс подались 17 проектів, з них семеро відібрано у процесі внутрішнього закритого обговорення.

Нагадаємо, що у суботу, 26 січня, відбулося визначення ґрантових переможців на засіданні співзасновників Urban Spaсe 100. Про це Типовий Франківськ повідомляв раніше.

За словами координатора проекту Ренати Налисник, на розгляд було винесено 17 проектів, методом внутрішнього голосування було обрано 10 з яких уже обрали 7 переможців. Це 7 проектів, які допоможуть зробити Івано-Франківськ кращим.

​Загалом підтримано ініціатив на 169 870 гривень.

"Саме співзасновники вирішують, які проекти фінансувати. Вони радяться, сперечаються і таким чином спільно вирішують кому надати фінансову підтримку. Кожен проект-учасник представляє своє відео, свою програму, подає заявку. Ці проекти повинні дати якийсь поштовх назовні, щоб інші міста брали з Івано-Франківська приклад.  Наступний гранд відбудеться за 3 місяці, і протягом цих трьох місяців можна подавати заявки», – відзначила Рената Налисник.

Першим було представлено проект з назвою «Бізнес-інкубатор». Його презентувала організаторка Наталя Вишневецька. Основна мета проекту – підготувати та змотивувати до успішного ведення власної справи 12 учасників; забезпечити вільне користування обладнанням у коворкінгу тим, хто потребує (мами з малими дітьми та ін.); залучити до проекту відвідувачів простору ВДОМА. Наталя зазначила, що це була їхня п’ята спроба співпраці з Urban Spaсe 100, і це другий проект, який підтримали.

Другий – Мультимедійна класика. Мета проекту – у створенні медійної платформи, яка об’єднає кілька медіа. Це література, візуальне мистецтво і музика. Фактично це буде онлайн публікація літературного тексту, викладено у вільний доступ. Його можна буде прочитати з будь-якого пристрою. Сам текст буде оформлений анімованою графікою, музичним супроводом та іншими інтерактивними можливостями для взаємодії з читачем. Онлайн-опублікованим буде знаковий для світової літератури твір – «Джакомо Джойс» Джеймса Джойса. Натискання клавіш в певних місцях будуть відкривати коментарі, пояснення, інші супроводи. Такий досвід для України є абсолютно новим. «Ми створюємо такий своєрідний модельний проект в Україні, хоча для світу це абсолютно не нова історія. Проект не має комерційної основи. Мета – не заробити гроші, а показати можливості, які відкриває мультимедія. Найпізніше через два місяці проект буде опубліковано. На днях наша команда святкуватиме рік, як ми розпочали роботу над цим проектом», - зазначив Роман.

Проект «Будь помітним! Збережи життя!» представила
начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Христина Максимчак.

Основна ідея проекту – це зменшення кількості травматизму на дорогах  нашого міста за участю пішоходів та велосипедистів. Не є новиною те, що в Івано-Франківську дуже багато дорожньо-транспортних пригод відбувається за участю пішоходів та велосипедистів, які, по-перше, не дотримувалися правил дорожнього руху, друге – вони були невидимими в темноті.

​"Багато людей знають про необхідність використання світловідбиваючих елементів, але не застосовують. Оскільки є проблема, що напевне, вони не знають де їх  можна придбати. Планується проведення превентивної попереджувальної роботи. В кожному екіпажі поліції будуть флікери (світловідбиваючі елементи).  У рамках проекту заплановані: друк постерів і пам’яток, проведення роз’яснювальних заходів (із залученням студентів)", - зазначає поліцейська.

Юлія Кушнір розповідала про Urban Spaсe Radio та його марафон. «Нуяктобісказати» – це освітні радіомарафони, які мають на меті порушувати теми, які вважаються незручними. Марафон триває 4 год. у прямому ефірі. Це буде 3-й марафон, його тема – гроші. Серед питань, які планують обговорити: психологія бідності, ментальні установки стосовно грошей, що буде з грошима через років 50 чи криптовалютою.

Про літню наукову школу розповіли Уляна Джамал та професор Володимир Лущак. Назва школи – «Перспективи в біомедицині з наголосом на імунотерапії раку».

Ґрантові кошти будуть спрямовані на надання тревел-грантів найкращим аплікантам з усієї України. Це дозволить майбутнім фахівцям ознайомитись із досвідом німецьких дослідників, які братимуть участь у школі.

«Без інвестицій у голови не буде якісного життя», - зазначив професор.

Шкільну баскетбольну лігу «Помаранчевий м’яч» представила Юлія Бабуляк. Мова йде про баскетбол для школярів (12 – 14 років). У рамках проекту заплановано провести третій та четвертий (фінальний) тур Ліги, а також інформаційну кампанію «Живи спортом сьогодні!» у школах міста, ЗМІ та соцмережах. Це сприятиме підвищенню інтересу школярів міста до баскетболу, формуванню філософії здорового способу життя. Здобути підтримку Urban Space 100 команді організаторів вдалося з першого разу.

Завершував презентацію семірки переможців проект «Навчання поза стінами» в рамках Нової Української Школи. Представляла його Оксана Грінчук. Проект передбачає адаптацію існуючих практичних елементів «навчання поза стінами» до стандартів НУШ та розробку tools (проектів, активностей, завдань) для 3 тем інтегрованих уроків та мінімум 3 галузей Держстандарту. Це сприятиме поширенню інформації про переваги впровадження елементів outdoor learning у першому класі НУШ серед учителів молодших класів Івано-Франківська.