Logo
28 Лютого 2019, 18:05

Уже з березня пенсіонери отримуватимуть виплати на субсидію

Із 2017 року Кабінетом міністрів України започатковано монетизацію житлової субсидії.

За підсумками опалювального сезону 2017-2018 років 93 тисячі домогосподарств мали право на монетизацію, або 35 відсотків від усіх (265,5 тисячі).

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято 6.02.2018 року Кабінетом міністрів України (Постанова № 62), повідомляє прес-служба ІФ ОДА.

Цей захід відбувся за участі керівників департаментів соціальної політики, будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА, головного управління Пенсійного фонду України в області, ТОВ Івано-Франківськгазбуд, ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», дирекцій АТ «Ощадбанк» та АТ«Укрпошта».

«На Прикарпатті 117 тисяч домогосподарств отримує субсидії, з них 70 % – це пенсіонери. Всі, кому призначено субсидію з жовтня 2018 року, отримають у березні нараховану субсидію готівкою за лютий 2019 року", - зауважила Марія Савка.

Такі виплати, починаючи з 4 березня, пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією, а всім решта буде перераховано грошовим переказом через державний Ощадбанк з 12 березня. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень.

«Вважаю, що основним у цьому є розуміння мешканців області, що з цих коштів необхідно самостійно оплатити вартість спожитих комунальних послуг, так як з 1 травня почнеться призначення субсидій на новий опалювальний сезон, і тим громадянам, у кого буде заборгованість понад 340 гривень за оплату житлово-комунальних послуг, субсидія може бути призначена лише після погашення заборгованості», - наголосила посадовець.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з жовтня 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії для оплати комуналки.

Учасники наради доповіли першому заступнику голови облдержадміністрації Марії Савці про повну готовність до фактичної реалізації монетизації житлової субсидії.