Logo
7 Травня 2019, 11:33

В День Матері франківців запрошують на ходу Вервиці

Сьогодні, 7 травня, в Івано-Франківській Архієпархії розповіли про молитовну ходу Вервиці з нагоди Дня матері.

Традиційно День матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, пише Типовий Франківськ.

«Ми будемо йти від Катедрального собору по вулиці Шевченка до міського парку. Обрали такий маршрут для того, щоб не створювати перешкод транспорту. Вулиця Шевченка і так є перекритою. Також ми готували дітей до першого святого Причастя», - розповідає Владика Володимир Війтишин.

За словами адміністратора Архікатедрального собору о. Юрія Новицького, найпершою нестимуть копію ікони Матері Божої Станиславівської. Розважань-зупинок буде п'ять. Ікони будуть нести діти з Католицької школи. Юрій Новицький каже, що лише одне треба прости Бога: щоби була добра погода.

«Ікона Матері Божої Станиславівської пройде з нами всю ходу. Після того, як наші території були загарбані Радянським Союзом, вона була вивезена.
Наприкінці 2009 року її було повернено», - зазначає прот. Володимир Вінтонів.

О. Софрон Зелінський додає, що хода розпочнеться о 15 годині від Катедри. Проходитиме також через Вічевий майдан. Буде п'ять зупинок. Завершиться на літній сцені парку Шевченка. На ній відбудеться концерт для матерів.

«11 травня в суботу наш концерт розпочнеться вело-, мотопробігом, який розпочнеться від храму на вулиці Симоненка. Цього дня фестиваль проходитиме у Палаці Потрцьких. Вечором виступатиму музичні гурти», - додає про фестиваль «Вгору серця» о. Михайло Віхоть.

Як зазначає Війтишин, спільна молитва є дуже сильною.

«Для чогоми заохочуємо людей до спільності в молитві? Бо, як на Хресній Дорозі, в один момент «Отче наш» промовляють тисячі людей. Матір Божа та Ісус є позаконфесійними. Хочемо, щоб в День матері кожного року проходила подібна Вервиця», - підсумовує Владика.