Logo
1 Грудня 2014, 09:35

В Івано-Франківьку іноземні студенти побилися через ситуацію в Україні?

Днями в інтернеті з'явилася інформація про те, що в гуртожитку Івано-Франківського медичного університету побилися африканські студенти.

kylak

Йшлося про те, що так звані«місцеві» африканці, які давно навчаються у Франківську, билися з колегами, які нещодавно переїхали навчатись до Франківська з Донецька, пише ГК.

Мовляв, донецькі африканці назвали місцевих бандерівцями, а ті їх - сепаратистами. То й почалася бійка.

Втім, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко у коментарі "Галицькому кореспонденту" зазначає, що про таке не знає. Мовляв, сутичка була, але між арабами і не на політичну тему.

"Мені не хотілося б про це говорити, бо хтось спеціально розпускає такі чутки. Так, там був конфлікт невеличкий між арабами, але представники Нігерії чи Мозамбіку там замішані не були. Я з абсолютною впевненістю можу про це сказати. Ми такі питання контролюємо. Нещодавно ми мали зустріч з УМВС області та начальником міліції, проводимо окремі зустрічі, анкетування і таке інше".

Рожко не розуміє звідки люди, які в них не працюють і не вчаться знають про таке. Бо вважає: якщо є така інформація, то треба розповісти йому особисто, а не говорити про це публічно.

"Де? Хто? Кого? - продовжує він. - Ми готові зібрати завтра тих представників, нехай скажуть, хто кого бив. Може хтось комусь по писку дав, але невже українці не б'ються між собою? - Б'ються і часто. Але щоб це було на політичному рівні...  Не знаю кому це вигідно. Я втомився від цього відбиватися. У нас всі приїжджі зі Сходу студенти забезпечені житловими площами в гуртожитку, деякі живуть на квартирах та турбазі "Прикарпаття". Я, як представник від університету, офіційно зазначаю, був конфлікт, але там була міліція і це були араби - африканці там ні до чого. Якщо буде потреба, ми хоч завтра готові зібрати тих, хто перевівся цьогоріч з Донецька і вияснити цю ситуацію ", - зазначив Рожко.

Крім того додав: якби мав можливість, то поскаржився б на такі "закиди" в суд чи прокуратуру. Наразі ситуацію в медуніверситеті будуть з'ясовувати.